CELESTE BUCKINGHAM: NOMINÁCIA RADIO DISNEY MUSIC AWARDS A PODPORA HUMANITÁRNYCH PRÁV ŽIEN VO SVETE

Porotkyňa X Factoru, speváčka Celeste Buckingham, má nový dôvod na radosť. Na prestížne hudobné ocenenie The Freshest – Best New Artist ju v týchto dňoch nominovalo americké Radio Disney v rámci svojho každoročného udeľovania cien Radio Disney Music Awards.

Zatiaľ čo v Spojených štátoch Celeste boduje so svojím najväčším hitom „Run Run Run“ z debutového albumu, v Európe dnes predstavuje nový singel s videoklipom „I´m Not Sorry“ z druhej štúdiovej dosky „Where I Belong“:

Foto: Richard Svoboda, Zdroj: SLAVICA, www.slavica.cz

Úvod nového roka sa pre Celeste Buckingham nesie predovšetkým v znamení úlohy porotkyne speváckej súťaže X Factor https://www.youtube.com/watch?v=JQY_KfgpdXo

18-ročná speváčka má za sebou nakrúcanie prvých epizód televíznej šou a v najbližších dňoch zasadne po krátkej pauze späť do svojho porotcovského kresla. V rámci nakrúcania X Factoru už stihla predviesť aj exkluzívny koncert v sprievode svojej novej kapely King Shaolin.

Uprostred februára odletela vychádzajúca spevácka hviezda na pár dní za pracovnými povinnosťami do USA. V domovskom Nashville si užila špeciálny spoločný koncert s úspešným americkým spevákom Jasonom Derulom. Len pred pár dňami, bezprostredne pred opätovným odletom z Nashville do Európy sa speváčka dopočula výbornú správu – americké Radio Disney ju nominovalo ako laureátku na ocenenie The Freshest – Best New Artist, teda Objav roka v rámci hudobných ocenení Radio Disney Music Awards 2014. „Nomináciu v kategórii Najlepší nový umelec v ankete THE 2014 RDMA samozrejme považujeme za veľký úspech Celeste v USA. Počínajúc piatkom 28. februára Radio Disney odštartovalo hlasovanie samotných fanúšikov o to, kto z nominovaných sa stane víťazom jednotlivých kategórií. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do hlasovania zapoja a podporia Celeste v kategórii The Freshest – Best New Artist. Hlasovať je možné online na http://music.disney.com/radio-disney-music-awards/vote „upresnil manažér Celeste, Lumír Mati.