Celeste Buckingham bude online vo štvrtok 7. apríla 2016 o 14.00 hodine

Celeste Buckingham

 

Sympatická slovenská speváčka americko-švajčiarskeho pôvodu Celeste Buckingham, oslávi 3. mája 21. narodeniny. Jej život je pestrý. Do troch rokov žila na Aljaške, potom sa rodina presťahovala na Slovensko, kde  pobudla do osemnástky.  V súčasnosti  pendluje medzi Slovenskom, Českom – kde našla svoju lásku – speváka Matěja Vávru a samozrejme Amerikou, kde žijú jej rodičia a sestra.

Popritom študuje vysokú školu – psychológiu a ekonómiu,   ľahostajný jej nie je ani osud handicapovaných ľudí. Napokon jej otec je lekár, takže k chorým ľuďom mala vždy naozaj blízko. Svojím vystúpením už 14. apríla 2016  v bratislavskej Inchebe podporí Občianske združenie Parasport24, ktoré v roku 2006 založil vtedy ani nie 30-ročný Miroslav Buľovský a za necelých desať rokov existencie pomohlo viac ako 200 tisíc eurami tam, kde to handicapovaní ľudia naozaj potrebujú.

Celeste je mladá, veselá, rozhľadená dáma, ktorú matka odmalička viedla k tancu, hudbe. Navštevovala balet, latinsko-americké tance a absolvovala hru na gitare.  V roku 2011 jej vyšiel prvý singel „Blue Guitar“, ktorý bodoval v rádiách, nasledoval ďalší. Zatiaľ spolupracovala s raperom Majkom Spiritom, s Martinom Harichom, s ktorým tvorili istú dobu pár aj v súkromí, či Noahom Ellenwoodom.  Na najnovšom albume Lucie Bílej s názvom Hana,  ktorý vyjde presne 7.4.2016,   sa Celeste predstaví ako “raperka“ a bude súčasťou aj jej troch narodeninových koncertov v Bratislave.  Svojimi vystúpeniami podporuje aj autistov. Hoci jej kalendár je naozaj nabitý, našla si čas na online rozhovor pre náš portál  a to vo štvrtok 7. apríla 2016 o 14.00 hodine.