CELESTE BUCKINGHAM A MAJK SPIRIT: DUET „I Was Wrong“

Po megaúšpešnej sezóne 2012, ktorá priniesla Majkovi Spiritovi i Celeste Buckingham tisícky nových fanúšikov i prestížne ocenenia v slovenských a českých hudobných anketách, obaja obľúbenci publika odštartovali novú sezónu – bok po boku – spoločným dlhopripravovaným i dlhoočakávaným duetom „I Was Wrong“.

Po vlaňajšom roku, ktorý sa pre striebornú slávicu a aktuálnu Osobnosť televíznej obrazovky Celeste Buckingham niesol predovšetkým v znamení úspechu megahitu Run Run Run, a pre Najlepšieho československého interpreta podľa MTV EMAs 2012 Majka Spirita zase v znamení úspechu singla Všetky oči na mne; štartujú obe hviezdy novú sezónu. Svojim skalným fanúšikom prinášajú exkluzívnu spoluprácu v podobe sľúbeného duetu, ktorý plánovali už od roku 2011 – po prvej vydarenej spoločnej skladbe Ja a Ty. Novinka nesie názov „I Was Wrong“, a svoju finálnu podobu dostala v Celestinom slovenskom materskom nahrávacom štúdiu Littlebeat pod taktovkou producentského dua Martin Šrámek – Andrej Hruška.

Keďže singel je Spiritovým darčekom k Celestiným 18tim narodeninám, ktoré speváčka oslávi 3. mája, práve v ten deň odznie poprvýkrát v slovenskej premiére na vlnách Rádia Expres, kde ju Majk naživo predstaví. V českej premiére si ju budú môcť fanúšikovia naladiť na vlnách Rádia Evropa 2. Ostatné rádiá budú skladbu rotovať od 6.mája. Duet „I Was Wrong“ zaznie poprvýkrát naživo 31. mája na veľkom narodeninovom dvojkoncerte Majka Spirita a Celeste Buckingham v bratislavskej Refinery Gallery (vstupenky v predaji cez Ticketportal), kde bude mať možnosť vidieť a počuť Celeste po niekoľkomesačnej koncertnej prestávke až 2 tisíc fanúšikov.

Hostia koncertu si navyše užijú exluzívnupremiéruvideoklipu k duetu.Ten dvojica nakrútila len pred pár dňami v USA, kam Majk za Celeste vycestoval. „Klip sa nakrúcal v Kalifornii v oblastiach Santa Monica, Venice, Malibu a Downtown Los Angeles,“vysvetľuje Majkov manažér Michal Matejovič. „Mnohé zábery boli realizované aj v odľahlých oblastiach, Death Valley a Palm Springs. Presúvanie sa medzi jednotlivými lokáciami v oblasti Los Angeles nebolo vzhľadom na rozlohu mesta vôbec jednoduché. Majkovi aj Celeste patrí uznanie celého štábu za to, ako sa tejto výzvy zhostili.“ Napriek náročnosti si nakrúcanie pochvaľujú i samotní hlavní aktéri: „Natáčanie so Celeste malo super atmosféru, napriek tomu že bolo fyzicky náročné. Bolo tam mnoho komplikovaných scén, na púšti vo veľkých horúčavách alebo naopak v studenom Pacifiku. Bol som prekvapený, aká bola Celeste statočná. Do klipu bolo vložené množstvo energie. Spravili sme silnú a výnimočnú skladbu, ktorá si zaslúži výnimočné vizuálne spracovanie,“ hovorí Majk. „Bol to úžasný zážitok. Najťažšie boli pre nás náhle zmeny počasia. Jeden deň bolo veľmi horúco a nakrúcali sme na púšti, a ďalší deň bolo zase zima, a nakrúcali sme v oceáne. No, páčilo sa mi, že to bolo náročné. Ja aj Majk sme do toho nakrúcania dali veľa energie. Chceli sme spolu vytvoriť niečo jedinečné, niečo iné a niečo, čo naozaj vysvetlí význam piesne,“dodáva Celeste.

Foto: Jiří Marshal
Bez názvu(130)