Celebritné diéty, ktoré vylučujú chlieb, sú síce módne, ale zdravé nie!

Čo urobíte ako prvé, keď chcete schudnúť? Tak ako odporúčajú mnohé celebrity a stravovacie trendy – vylúčite z jedálnička chlieb a pečivo a čakáte na skvelé výsledky. Možno sa síce dostavia, ale nemusí to byť práve tým, že ste sa vyhli chlebu. Chlieb je zbytočne démonizovaný!

Nezmyselné mýty?

Toto tvrdenie priniesli vedci, ktorí nedávno zamietli varovania týkajúce sa chleba, ktoré po svete blúdia dve desaťročia. Patrí k ním napríklad názor, že chlieb spôsobuje únavu, bolesti brucha, nadúvanie a bolesti hlavy. Dnes dokonca tvrdia opak: v chlebe je obsiahnutých množstvo životne dôležitých vitamínov a minerálnych látok.

Chlebová obezita je nezmysel

Chlieb, ktorý sa stal počas ostatných rokov zdravotným strašiakom, niečím, čo treba z diaľky obchádzať a na čo sa treba pozerať s odporom, odborníci na výživu opäť po rokoch odporúčajú zaradiť do jedálnička, a to každodenného. Popreli aj fámu, že stúpa počet prípadov alergie na pšenicu. Zvláštne je i to, že napriek tomu, že spotreba chleba klesá, epidémia obezity sa čoraz viac a výraznejšie rozširuje. Ak by bol chlieb, práve tou potravinou, ktorá zabraňuje nadváhe a obezite, malo by to byť práve naopak, nie?

Bez výčitiek

Teraz je na zdravotníkoch, aby rozptýlili mýty o negatívach konzumácie chleba. „Chlieb je dôležitým zdrojom výživy,“ povedala vedúca výskumu Aine O´Connor, podľa denník Daily Mail. Vystúpila proti nespravodlivému démonizovaniu chleba zo strany TV šou, zameraných na diéty a akože zdravé stravovanie. Zaujímavé je, že napriek propagovaným zákazom je chlieb práve tou potravinou, po ktorej nás mnoho neodolateľne túži. Zrejme je to tým, že naše telo skutočne potrebuje živiny obsiahnuté v chlebe. Ak sa ho predsa len bojíte zaradiť do svojho jedálnička, vyberte si namiesto svetlého tmavý. Nemusíte mať výčitky vôbec.