Celé plavky alebo radšej bikiny?

Leto sa konečne prehuplo do svojej príjemnejšej podoby. Ustúpili neznesiteľné horúčavy a vonku je príjemne, znesiteľne – skrátka krásne leto! Dovolenkovanie je v plnom prúde a preto je na mieste povedať si, aký plavecký úbor je aktuálne najviac IN.

 

Prvé bikini mali svoju premiéru v Cannes
Vedeli ste, že oblečenie na štýl bikín poznali už v antickom Grécku? Aj keď ich vtedy ženy nevyužívali na plávanie, ale na atletiku, už vtedy boli známe tieto sporé kúsky oblečenia. Ich modernejšia obdoba uzrela svetlo sveta pred viac ako 73 rokmi. Prvý krát sa objavili na móle v roku 1946 v Cannes a mali ohúriť publikum ako najmenšie plavky na svete.

Od vtedy prešli dlhú cestu, plnú obmien, striedajúcich sa trendov až dorazili do súčasnosti. Aktuálne trendy hovoria jasne – viac je viac a minimalizmus je v tomto prípade nežiaduci.

Rafinovane zahalená
Aktuálne, rovnako ako v 90-tych rokoch sa vracia trend celých plaviek. Dôvod je jednoduchý – viac zakryjú, viac dokážu vyladiť prípadné nedokonalosti postavy a podľa môjho názoru pôsobia aj oveľa elegantnejšie. Najmä keď si navrch dáte obyčajnú dlhšiu košeľu alebo ľanový župan.

Pre ekologických fanúšikov dokonca existujú plavky, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov – z látky, ktorá sa volá econyl. Tá sa spracúva z použitých rybárskych sietí, ktoré sa kopia v oceánoch a moriach. Takýto typ plaviek vyrába aj slovenská firma Bekvam, ale nájdete mnohé aj na rôznych zahraničných e-shopoch.

Zdroj: AVE
Foto: pinterest