Čas je teraz pevne vo vašich rukách

krása ženy

Architektúra je veda aj umenie. Aj koža má svoju architektúru. Architektúra a koža majú viac spoločného ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tak ako starnú nádherné architektonické skvosty, starne aj naša pleť. Pokožka stráca pevnosť, povrchový jas. Postupne sa objavia výrazné vrásky a hlboké ryhy. Proces starnutia pokožky bol výzvou pre Laboratóriá Avène, ktoré prinášajú doslova revolúciu v riešení starnutia pleti.

Vrásky, vrásky, ach tie vrásky…Mnoho ľudí kvôli vráskam trpí nižším sebavedomím a v túžbe po mladistvom vzhľade sa hneď objednajú na kliniku estetickej chirurgie. Netušiac, že so správnou starostlivosťou, životosprávou a výberom vhodnej odbornej starostlivosti si môžu pomôcť aj doma. Je to vôbec možné? Nie je to len náš zbožný sen či ďalší reklamný ťah? Dokáže vôbec kozmetika pomôcť spomaliť starnutie pleti a zmierniť prejavy vrások? Hoci čas nik nedokáže zastaviť, jeho prejavy na našej pokožke pomocou správnej životosprávy a vhodnej starostlivosti ovplyvniť môžeme. Pri starostlivosti o pleť však platí, že čím skôr začneme, tým bude boj o krásnu pokožku jednoduchší. Niekedy je ťažké zorientovať sa v záplave rôznych protivráskových krémov, ktoré sa nás valia z každej strany. Po tom, ako človeku nepomôžu začneme byť skeptickí a pochybujeme o tom, či krémy vôbec dokážu zmierniť prejavy starnúcej pokožky. Samozrejme, o tom, že každý z nás je jedinečný a každému „ funguje“ niečo iné nemusíme ani diskutovať. No pri výbere krémov, ktoré sľubujú doslova „zázraky na počkanie“ musíme byť obozretní. Nemali by sme sa nechať ovplyvniť len bombastickou reklamou. Pretože vedieť si správne vybrať je dôležité nielen pri výbere partnera, kamarátov či práce ale aj pri výbere vhodnej kozmetiky. Niekoľkokrát sa môžeme popáliť, no poučiť sa môžeme. Najdôležitejšie je oboznámiť sa so zložením každého krému, s jeho účinnými látkami. Tie sa nachádzajú na zadnej etikete každého prípravku. Nezanedbateľným faktorom je aj pomer potencionálnych alergénov a konzervantov, ktoré obsahujú mnohé krémy a zvyšujú tak riziko vzniku kožných ekzémov a alergií.

Čo v tomto smere prináša značka EAU THERMALE AVЀNE?
Po dvadsiatich rokoch precíznej expertízy Laboratóriá Avène v týchto dňoch prichádzajú s novou generáciou krémov proti vráskam . Prípravky Avène Physiolift majú jedinečné patentované zloženie. Svetovo unikátna aktívna látka AscofillineTM dodáva pleti kolagén, látka Retinaldehyd dodáva pleti vitamín A a Mono-oligomery kyseliny hyalurónovej dodávajú pleti kyselinu hyalurónovú. Denná starostlivosť pre obnovu architektúry pleti chráni pokožku pred voľnými radikálmi. Rozjasňuje pleť, obsahuje silný antioxidant pre- tokoferyl a mikroperlete, ktoré odstraňujú známky únavy. Ak vás trápia hlboké vrásky napríklad v oblasti čela alebo výrazné nosolabiálne ryhy, siahnite po koncentrovanej starostlivosti so zosilneným účinkom. Vďaka tenkému aplikátoru je aplikácia presná a cielená tak, aby prípravok pôsobil presne tam, kde je to najpotrebnejšie. Aktívne látky neutralizujú a vypínajú pleť. Nočná starostlivosť pre obnovu architektúry pleti pokožku detoxikuje, omladzuje, zmierňuje hlboké vrásky, navracia pleti pevnosť a odstraňuje známky únavy. Odborná starostlivosť o pokožku a správny výber kozmetiky dokáže spomaliť proces starnutia a jeho neželané prejavy.

Bez pravidelnej starostlivosti to nejde…
Tak ako architektonické skvosty tak i naša pokožka vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Len vďaka najmodernejším technológiám sa môže zachovať krása architektonických pamiatok rovnako ako krása našej pokožky.

Autor: Sylvia Galvánková