Cannes 2023 – Najlepšia móda hviezd z červeného koberca filmového festivalu prvých dní

V utorok 16. mája 2023  otvoril brány filmový festival v Cannes a na Francúzskej riviére privítal hviezdy, aby tu predstavili najlepšie nové filmy.  76. ročník premietne počas 12 dní premiéry najvýznamnejších hollywoodskych režisérov a potrvá do 27. mája 2023.

Tento rok  festival predstaví viac ako 50 filmov od Wesa Andersona, Todda Haynesa, Martina Scorseseho, Pedra Almodóvara, Wima Wendersa, až po autorskú tvorbu.

Filmový festival Cannes prináša okrem filmov aj  luxusnú módu červeného koberca s veľkou eleganciou a drámou.

 

HELEN MIRREN a VIOLA DAVIS

77-ročná herečka Helen Mirren opäť šokovala svojím vzhľadom. Ten súčasný  ladený do modro-fialova tvorili šaty od Del Core a ladili s jej vlasmi v strapatom drdole. Viola Davis vystúpila na premiére Monstra v dramatickom modeli od Valentina Couture, v ktorom bola očarujúca.

 

ALESSANDRA AMBROSIO a SARA SAMPAIO

Victoria´s Secret modelky očarili v krásnych šatách – Alessandra v priehľadnej bordovej róbe s kapucňou Elie Saab s flitrovým vzorom končiacim do vlečky; Sara  v oranžových šatách Zuhair Murad.

 

SIMONA TABASCO a UMA THURMAN

Uma Thurman vládla úvodnému večeru na červenom koberci dramatickou saténovou róbou Dior s vínovou štólou. Simona Tabasco známa z televíznej mini série White Lotus jej kontrovala vo vlečkových šatách Lanvin.

 

CALISTA FLOCKHART , HARISSON FORD a JOHNY DEPP

Harrison Ford a Calista Flockhart sa po piatich rokoch vrátili na červený koberec, aby oslávili svetovú premiéru filmu Indiana Jones elegantne zladení. Premiéra Deppovho frankofónneho filmu Jeanne Du Barry, v ktorom hrá francúzskeho kráľa Louisa XV., zožala 7 minútové standing ovation, čo herca dojalo.

Johny Depp sa prvýkrát objavil v Cannes od škandalózneho súdneho procesu s bývalou manželkou Amber Heard a zvolil nenápadný čierny oblek.

 

ELLE FANNING a LILLY KRUG

Elle bola tento rok opäť ako princezná v krištáľovo zdobených spoločenských šatách od Alexander McQueen. Nemecká herečka Lilly Krug vyzerala ako víla v šatách  La Metamorphose.

 

ROMEE STRIJD a ADRIANA LIMA

Victoria´s secret modelky sa zaskveli v dlhých šatách – Romee Strijd v tyrkysovej róbe posiatej flitrami od Alberta FerrettiAdriana Lima obliekla model Tamara Ralph Couture.

 

MICHAEL DOUGLAS, CATHERINE ZETA-JONES S DCÉROU

Michael Douglas vyzeral elegantne v čiernom obleku a motýliku s bielym vreckom v chlopni. Zeta-Jones mala na sebe vínové šaty s hlbokým výstrihom a k nim sa pridala dcéra Carys, ktorá mala na sebe polopriesvitnú bielu róbu.

 

CATE BLANCHETT a CINDY BRUNA

Cate Blanchett zvolila voľný nohavicový model z dielne Louis Vuitton ako jeden variant outfitu. Francúzska modelka Cindy obliekla oversized model s čiernym volánovým detailom z dielne Act No.1.

Obrázky: getty images
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com