Čaká vás svadba? Uchopte tradície po svojom

Čaká vás svadba?

Nevesta v bielom je v Európe a Spojených štátoch klasikou. Každá nevesta vie, že okrem bielych šiat, by jej nemalo chýbať aj niečo staré, nové, požičané a modré. Súčasné svadobné trendy nevesty podporujú v experimentovaní, odvahe a individualite. Vaša svadba by mala byť predovšetkým o vás a tradície môžete vylepšiť trendy farbou.

 

Symbol šťastia z Číny
Klikni na obrázok

Symbol šťastia z Číny
Zatiaľ čo v Európe sa nevesty obliekajú výlučne do bielej, v Číne vládne iný trend. Farbou, ktorá v tejto krajine prináša šťastie, je červená.  Červená sa stáva stále populárnejšou aj u nás. Odvahu nabrali už aj niektoré nevesty a červenými detailmi dozdobili svoje biele rúcha. Nech už sa rozhodnete pre jemný kvetový ornament v páse alebo vám zaimponuje klasická stuha, biele šaty krásne zvýraznia aj červené lodičky. Napokon aj u nás je červená farbou života.

 

Púdrová romantika
Klikni na obrázok

Púdrová romantika
Svadobný deň a šaty nevesty ovplyvňujú tradície, ale aj aktuálne trendy. Zvažovali ste svadobné šaty s nádychom púdrovo ružovej? Ak je to na vás príliš, tak siahnite po ružovkastých ozdobách do vlasov a ďalších doplnkoch. Nezabudnite, že púdrová najkrajšie vynikne na jednoduchých a romantických strihoch. Po púdrovom doplnku podľa vašej chuti, môžete siahnuť aj v kontexte tradícií – staré, nové či požičané? Siahnite po jemných púdrových lodičkách, ktoré podčiarknu krásu šiat. Navyše, stanú sa aj praktickým spoločníkom, ktorý môžete kombinovať v mnohých outfitoch.

 

Niečo modré!Niečo modré...
Vedeli ste, že kombinácia bielej a modrej symbolizuje čistotu a vernosť? Zároveň sa s touto farebnou kombináciou dajú vytvoriť doslova zázraky. Ďalším plusom je, že v ľuďoch táto kombinácia farieb často vyvoláva dojem zodpovednosti, vážnosti a stability. Naberte teda guráž a prekročte hranice bielo-modrého podväzku. Napríklad v bledomodrých lodičkách a netradičným vykrojením či detailom v podobe štrasovej spony.

 

„Zlatá“ svadba
Zlaté časy...Odtiene zlatej majú taktiež niekoľko významov a vo všeobecnosti evokujú bohatstvo a blahobyt. Bielo-zlatú kombináciu používa aj Vatikán, pretože jej symboliku tlmočí ako znázornenie nebeskej slávy a božieho požehnania. Symbolika zlatej farby má čo ponúknuť aj na svadbe a mnohé z vás možno prekvapí, že až do svadby kráľovnej Viktórie sa európske nevesty z radov šľachty vydávali zásadne v zlate. Tak prečo si nedopriať trochu zlatého lesku? Zažiariť môžete so zlatými doplnkami či extravagantnejšími zlatými lodičkami, vďaka ktorým budete vo svoj veľký deň neprehliadnuteľná.

 

Viac topánkových inšpirácií nájdete v kamenných predajniach CCC alebo na www.ccc.eu

Zdroj: Simona P.