ČAJOVŇA V TOKIU Najnovšia kniha z úspešnej série Romantické úteky

Pripravte si šálku voňavého čaju, pohodlne sa usaďte na svoje obľúbené miesto a začítajte sa do romantického príbehu o veľkej láske, ktorá sa neočakávane znova rozhorí v jednej malej očarujúcej čajovni. Príbeh z krajiny vychádzajúceho slnka vám ukáže, že cesty s tým pravým partnerom sa vám môžu pretnúť na tom najnezvyčajnejšom mieste. Stačí, že ste na to vnútorne pripravení.
Kniha vychádza vo vydavateľstve Cosmopolis, ktoré je súčasťou vydavateľstva
GRADA Slovakia.

 

Keď Fiona, mladá vášnivá fotografka, vyhrá štrnásťdňový fotografický pobyt v Tokiu, je od šťastia celá bez seba. Je to pre ňu úžasná príležitosť. Lenže po príchode zistí, že jej
mentorom má byť muž, ktorý jej pred desiatimi rokmi zlomil srdce – príťažlivý a úspešný fotograf Gabe. Ich spoločne strávený čas je spočiatku pre oboch akoby za trest. Gabe dáva Fione veľmi jasne najavo, ako ho obťažuje, že sa jej musí venovať. Navyše má hlavu plnú nádhernej Jumi.
Fionu našťastie s otvorenou náručou prijmú tri generácie miestnych žien a zasvätia ju do tajov japonského čajového obradu. A kým Fiona spoznáva Tokio, Gabe je čoraz viac  uchvátený jej milou a prirodzenou povahou. Netrvá dlho a začína to medzi nimi znova iskriť…

 

Julie Caplinová je závislá od cestovania a dobrého
jedla. Miluje cestovanie a spoznávanie rôznych kultúr, najmä postojov ľudí k životu. Vlastní obrovskú zbierku kníh s receptami a veľký výber bylín a korenín. Neustále sa snaží objaviť ten najlepší džin, a dokonca aj svoju prvú knihu napísala vo chvíľkach medzi ochutnávkami tohto nápoja, ktorému sa hovorí aj „holandská guráž“.
Pri písaní novej knihy dodržuje prísne pravidlá a rituály. Rada si chodí zaplávať, pretože práve pri prevaľovaní sa v bazéne premýšľa a plánuje, čo v ten deň napíše.
Ako PR riaditeľka sa dlhé roky potulovala po Európe a sprevádzala tých najlepších gastronovinárov na press tripy, aby ochutnali gastronomické pochúťky v najrôznejších mestách Talianska, Francúzska, Belgicka, Španielska, Dánska a Švajčiarska. Tieto cesty sa stali pre ňu neskôr inšpiráciou na napísanie úspešnej série Romantické úteky, ktorú odštartovala Kaviareň v Kodani. Povolaním spisovateľky sa jej splnil detský sen.

 

Zdroj: Vydavateľstvo Grada