Buďte štýlová aj na jeseň

Leto ešte nie je celkom na konci, no v obchodoch už klopú na dvere trendy na jesennú sezónu. Ísť podľa módy však neznamená automaticky nakupovať haldy nového oblečenia. Mnohé trendy sa opakujú a niektoré z tých, ktoré budú dominovať túto jeseň už určite máte niekde v šatníku.

Na čo sa teda túto sezónu pripraviť?

 

Kožené šortky

Tento fashion kúsok môže vyzerať na prvý pohľad príliš vyzývavo, ale vyskúšajte šortky kombinovať aj s inými prvkami vo vašom šatníku a zistíte, že sú maximálne univerzálne a všestranné. Ľahko si s nimi vyčarujete outfit na bežný deň ale aj do práce.

Na bežný deň ich vyskúšajte doplniť klasickým bielym tričkom a poprípade si navrch prehodiť ľahký pulóver. Outfit povýšite na vyššiu úroveň keď si k nemu obujete trendy tenisky či štýlové mokasíny.

Do práce si môžete vytvoriť viac elegantný look, ak si k šortkám oblečiete košeľu s elegantným sakom. Samozrejme nič nepokazíte ani klasickou bielou blúzkou so zaujímavým detailom, napríklad viazaním. Takýto outfit v prípade košele doplňte klasickými čiernymi lodičkami a nezabudnite na kabelku. Kožená kabelka bude vyzerať profesionálne a celkový outfit pekne zjednotí.

 

Teddy coat

Počas jesennej a zimnej sezóny sa budú opäť presadzovať oversized kabáty a jeden z najžiadanejších kúskov bude opäť trendy „Teddy coat“.

Teddy coat je kabátik, ktorý materiálom pripomína medvedíka. Teddy coat kabáty boli aj minulú sezónu veľkou senzáciou a tento rok tomu nebude inak. Na prvý pohľad možno veľmi zvláštny materiál na kabát, no zato veľmi príjemný a štýlový kúsok.! Dôležité pri výbere tohoto kabátu je dĺžka. Keďže sú sami o sebe dosť objemné, dĺžka je pri výbere kľúčová najmä pre ženy nižšej postavy. Tie by mali zvoliť kabát skôr kratšej dĺžky, cca do dĺžky stehien. Naopak, vysoké ženy si môžu dovoliť Teddy kabátik aj v dĺžke po lýtka. Nosenie Teddy kabátika nemá pravidlá. Je to taký kúsok, ktorý sa hodí naozaj k všetkému. Takže dámy, nemusíte sa báť s týmto kusom oblečenia experimentovať.

A práve v tom spočíva jeho krása.

 

Gumáky

Jesenné obdobie je charakteristické častými dažďami a preto treba mať poruke, samozrejme okrem dáždnikov, aj praktickú, nepremokavú obuv.

Počas sychravého počasia máme  túto jeseň jednu veľkú výhodu – gumáky! Dnes si už môžeme dokonca zvoliť rôzne farby a modely. Čierne, farebné, lakované, matné, členkové, vysoké, všetky sú k dispozícii stačí si len vybrať tie správne pre vás. A nielenže sú nepremokavé, ale taktiež nesmierne pohodlné. Stojí za to, aby ste ich mali vo svojej zbierke – hodia sa naozaj k čomukoľvek!

Autor: Nina Murárová
Ilustračná  fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset