Krása a kozmetika

Buďte krásna za každého počasia!

Zima má svoje jedinečné čaro a pokiaľ sa na ňu pripravíme, môžme ju prežiť v pohode a zostať za každých okolností krásne. Mrazivé počasie si totiž vyberá svoju daň väčšinou na našom zovňajšku. Ako predísť nepríjemným následkom chladu na pleť , vlasy a telo?

Dôkladná príprava je základ
Ešte predtým než vystavíme svoju tvár mrazivému počasiu, doprajme jej regeneráciu a hĺbkovú výživu. Vplyvom nedostatku odpočinku, stresu a pôsobenia elektro smogu pleť stráca svoj prirodzený jas, je suchá a na pohľad matná. Nezabúdajme ani na pokožku rúk, ktorá je vystavená mrazom rovnako ako tvár. Ruky pravidelne krémujte a noste rukavice. Základom je odborná manikúra, ktorá ruky chráni pred pred lámavosťou nechtov a vytváraním bolestivých záderov.

Ako sa chrániť v zimnom obdobíKrásna aj v zime
Aby sme sa dokázali čo najefektívnejšie ochrániť pred nepríjemnými následkami zimy, na mieste je dodržiavanie niekoľkých zásad:

·         Počas zimného obdobia by vám nemala chýbať pokrývka hlavy. Pri výbere čiapky by sme mali prihliadať na to, aby k pokožke hlavy prenikal kyslík a rovnako tak bola odvádzaná vlhkosť spôsobená kulmináciou tepla v čo najväčšej miere.

·         Vplyvom mrazu sa naše vlasy môžu stať lámavými, preto najlepšie urobíme, keď ich schováme pod čiapku.

·         Kým vyrazíte von, dôkladne si natrite tvár, krém na zimu by mal mať hutnejšiu textúru

·         Nezabúdajte na pravidelné krémovanie rúk, aspoň 2x denne, ráno a večer. Vonku vždy noste rukavice.

·         Aby vám nepopraskala pokožka pier, natierajte ju balzamom, ktorý je dobré mať vždy po ruke. Vyhnite sa oblizovaniu pier, sliny pery ešte viac vysušia. Pomôže vám tiež dodržiavanie pravidelného pitného režimu.

Prvá pomoc pre telo a vlasy
V zimnom období je „unavený“ vzhľad vlasov a stuhnutosť svalov celého tela, spôsobená nepríjemným chladom, ktorý zalieza až pod oblečenie, bežnou súčasťou života nejednej ženy. Naspäť do formy vás dostane masáž lávovými kameňmi, ktoré prehrejú svaly a postarajú sa o dokonalé uvoľnenie tela.

Regenerácia pleti a pokožky celého telaKrásna aj v zime
Mrazivý vietor na striedačku s vykúrenými miestnosťami našu pokožku pripravuje o jej prirodzenú vlhkosť. Dlhodobá dehydratácia pleti sa prejavuje väčším sklonom k tvorbe vrások, ktoré na sviežom vzhľade rozhodne nikomu nepridajú. Prvú pomoc poskytne aplikácia účinných látok v tom správnom pomere priamo do narušených štruktúr pokožky. Najlepšie je využiť ponuku salónov krásy, v ktorých individuálne poradia ako riesiť vzniknutý problém.

Nezanedbávajte sa!

Zdroj: Jana J.

 

To Top