Bude jar čierno-biela?

Slnko sa konečne rozhodlo prelomiť šedivosť posledných asi nekonečno dní. Človek to cíti všade. Nielen v kostiach, ale aj vo vlasoch v očiach a prstoch. Najkrajšie obdobie v roku, ktorého sme sa podľa katastrofických predpovedí ani nemali dožiť, je tu. Jar.

Všetci konečne povyliezame z tých masívnych kukiel, do ktorých sme sa museli skryť, aby sme prežili toto obdobie mrazov, roztopeného snehu a neodhrabaných chodníkov. Do mesta, kaviarní a terás sa vráti opäť život a všetko sa zase nadýchne. A keď už budeme sedieť v tých kaviarňach, terasách alebo sa len tak prechádzať uličkami mesta, mali by sme mať na sebe niečo…čierno-biele?!

 

Keď New York diktuje

Je na čase si pripomenúť trendy na jar 2013, ktoré ohlásil ešte v septembri minulého roku newyorsky týždeň módy. Tie našťastie hovoria jasne. Čierna a biela sú farby, ktoré budú dominovať v tomto ročnom období. Buď sólo alebo vo vzájomnej kombinácií. Od kolekcie pre jarné obdobie by sme čakali skôr krikľavé tóny všetkých možných farebných odtieňov a preto nám možno čierno-biela príde trochu obyčajná, nudná. Opak je pravdou. Táto kombinácia dvoch základných a najprotikladnejších farieb dokáže byť elegantná, provokujúca, nežná a momentálne je to rozhodne No. 1 v módnych trendoch!

 

Oscar de la Renta, Alexander Wang, Victoria Beckham

Mať rozprávkové pruhované šaty s korzetom a dlhou sukňou do áčka, ktoré majú navyše praktické vrecká. Tie celému modelu dodávajú kus ležérnosti i kúsok vtipu a sú jednoducho neodolateľné. Klasika a ženskosť sú hlavnými znakmi modelov od návrhára Oscara de la Rentu- vždy a všade. Jeho šaty sú jednoducho ako z rozprávky. Kto by po takých netúžil?

Oproti tomu modely z návrhárskej dielne Alexandra Wanga sú o geometrických tvaroch aj strihoch, ktorými vytvára akoby postavu z budúcnosti. Ani kúsok látky nie je navyše, naopak je presne tam kde má byť, aby vytvoril zaujímavú siluetu a pôsobivý vzhľad.

Najväčšie očakávania boli spojené s kolekciou bývalej speváčky a súčasnej módnej návrhárky Victorie Beckham. Prekvapila v pozitívnom smere. Tradičné strihy ozvláštnila vždy detailom, ktorý púta vašu pozornosť. Ďalšou výhodou tejto značky je nositeľnosť za každých okolností. Napríklad aj na jarnú prechádzku…

 

Zdroj: http://www.marieclaire.com