Brazília – olympiáda, samba a Kristus

Brazília

Juhoamerická Brazília sa tento rok pýši titulom organizátora Letných olympijských hier. Aj napriek medializovanej hrozbe vírusu Zika sa do Južnej Ameriky chystá mnoho turistov a milovníkov športu. Čo si pozrieť v Brazílii, ak chcete okrem olympiády aj cestovať?

Vodopády
Brazílska príroda má návštevníkom krajiny čo ponúknuť. Ak milujete prírodné krásy, rozhodne tent skvost nemôžete obísť. Vodopády Iguazu patria do najväčšieho systému vodopádov na Zemi, rozprestierajú sa z časti v Argentíne a v Brazílii. Vodopády obklopujú  dva národné parky, ktoré patria do svetového dedičstva UNESCO. Ak sa obávate vybrať na vlastnú päsť, vyskúšajte poznávací zájazd, v rámci ktorého môžete objavovať aj iné perly Brazílie.

Srdce Brazílie
Mesto San Paulo sa nachádza 400 km od Rio de Janeiro a označuje sa ako najľudnatejšie mesto na južnej pologuli. Žije v ňom 11 miliónov obyvateľov, čo predstavuje dvakrát viac ľudí ako celé obyvateľstvo Slovenska. Ak patríte k nadšencom, ktorí milujú pocit stratenia sa v dave, práve tu nájdete to, čo potrebujete. Mesto je zaujímavé svojou vlastnou kultúrou,  širokými možnosťami reštaurácií a obchodných centier. Vo výške mrakodrapov patrí na tretie miesto na celom svete a v centre sa môžete prejsť po deviatej najluxusnejšej ulici sveta – Oscar Freire Street.

Najznámejšia socha Brazílie
Keď sa vysloví slovo Brazília, takmer každému napadne mesto Rio de Janeiro a socha Ježiša Krista Vykupiteľa. Rio turisti poznajú ako mesto karnevalu, samby a spomnanej gigantickej sochy, ktorá láskavo rozťahuje ruky nad mestom. Ak zbierate 7 divov sveta, socha z Ria vám nesmie chýbať. Mesto samby nesmiete minúť bez tanca, či už v tanečnej škole alebo v známych tanečných kluboch, kde sa to horúcimi rytmami vlní každý večer. Medzi najznámejšie pláže s bielym pieskom patria Copacabana a Ipanema.

Hlavné mesto Brazília
Hlavné mesto Brazília bolo postavené na náhornej plošine približne v strede krajiny počas 41 mesiacov. V roku 2008 získala Brazília označenie americké hlavné mesto kultúry. V meste sa nachádza letisko, ktoré bolo označené ako tretie najvyužívanejšie v krajine. Z vtáčieho pohľadu na mesto pripomína Brazília motýľa a taktiež bolo zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Mesto ponúka pre turistov rôznorodú kultúru, obchodné centrá, pamiatky či možnosť kina. Turisti môžu vidieť Prezidentský palác, Brazílsku katedrálu a Námestie troch síl, ktoré obklopujú tri významné budovy.

Manaus, mesto džungle
Turisti, ktorí chcú vidieť rieku Amazonka, navštevujú prístavné mesto Manaus. Rieka Amazonka sa spája s tokom rieky Rio Negra v dlhšom bode, ktorý tvorí dvojfarebný tok obdivovaný turistami. Mesto Manaus bolo známe aj ako zdroj kaučuku, ktorý sa odtiaľto dovážal do celého sveta. Manaus sa nachádza uprostred Amazonského dažďového pralesa, čo pre turistov ponúka možnosti objavovať zákutia brazílskej prírody najväčšej džungle sveta. Z kultúrneho hľadiska ponúka mesto Manaus možnosť navštíviť budovu národnej opery Teatro Amazonas.

Salvador, mesto africkej kultúry
Mesto Salvador de Bahnia bolo hlavným mestom portugalskej kolónie. Počas kolónii vplývalo na vývoj mesta obyvateľstvo Európy, Indiáni, ale hlavne Afričania. Ako turista môžete v meste Salvador pocítiť africko-brazílsku kultúru. V meste sa rozprestierajú najkrajšie pláže krajiny a staré uličky mesta, ktoré patria do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zaujímavosťou mesta Salvador je výťah spájajúci vyššiu časť mesta s nižšou, medzi ktorými je 70-metrový výškový rozdiel.

Benátky v Brazílii
Na pobreží Atlantického oceána sa v Brazílii nachádza pre turistov zaujímavé mesto Recife. Toto mesto sa rozlieha po pobreží a ostrovoch pospájané kanálmi a mostami. Pre mnoho turistov nielen z Európy pripomína mesto Benátky. Architektúra mesta Recife má dve tváre. Prvou sú nablýskané mrakodrapy popri pobreží a druhou chatrče poskladané z rôznych materiálov, v ktorých bývajú obyvatelia osady. Turisti vyhľadávajú tú krajšiu časť a aj vy využite možnosť okúpať sa v Atlantickom oceáne na krásnej čistej pláži.