Bratia Popovičovci budú online v pondelok 19. decembra od 14.30, porozprávajú aj o tom, ako obnovili slávnu recesistickú skupinu Kopytovci !

Bratia Popovičovci budú online v pondelok 19. decembra od 14.30

Jeden je herec a spevák, druhý hudobník, dirigent a niekdajší študentský líder Novembra 89. Spája ich rovnaký zmysel pre humor a spoločenská angažovanosť. Talentovaní bratia Sáva a Tono Popovič budú online v pondelok 19. Decembra od 14.30. Porozprávajú aj o tom, ako vidia súčasnú spoločnosť. Niečo naznačuje i to, že obnovili politický kabaret Kopytovci, ktorý sa preslávil v 90-tych rokoch minulého storočia. Práve nacvičujú predstavenie VOĽBY 2020: Gágaji, táraji a prďúsi!!! Ide o fikciu z budúcnosti, v rámci ktorej sa diváci ocitnú v roku 2020 pred voľbami do Národnej rady SR a uvedú ju v bratislavskom divadle Malá scéna 21.12. a na Silvestra 31.12. Bratia Popovičovci jednoducho milujú bláznivý a absurdný humor, s ktorým sa všetko zvláda jednoduchšie!

Skvelý humor Kopytovcov sa vracia na divadelné dosky. Spoločensko – politická situácia u nás totiž dospela do takého štádia, že na ňu reagujú novým satirickým predstavením. V bláznivom futuristickom politickom kabarete postavenom na absurdnom humore Kopytovcov ožívajú známe politické postavičky.

„Diváci sa ocitnú v roku 2020 pred voľbami do Národnej rady, kedy sa na scénu vracajú obskúrne postavy slovenskej politiky V.M., J.S., J.Ľ., aby „ochránili“ Slovensko pred súčasnými politikmi. Politika nás ovplyvňuje aj keď ju chceme vytesniť zo života, prináša konfliktné situácie, ktoré sa na nás valia takpovediac už zo všetkých strán. Akoby bola politika magnetom pre tie najbizarnejšie, najabsurdnejšie povahy, ktoré dlhé roky svojimi výrokmi a činmi zamorujú verejný priestor,“  hovorí režisér predstavenia Tono Popovič.

Divadelná skupina Kopytovci sa preslávila porevolučnými politickými kabaretmi, v ktorých jej nebolo nič sväté. Charakteristické vlastnosti a verbálne prejavy známych postáv slovenského politického života sú v ich predstaveniach posunuté do absurdných polôh, scenár často využíva skutočné citáty protagonistov. Aj súčasná politická scéna Kopytovcom ponúka mnoho námetov.

„V politike sa dejú už všakovaké psie kusy, ktoré ľudí zaťažujú a s humorom sa dá všetko lepšie prežiť. Divadlo bolo vždy priestorom slobody prejavu, je aj dnes dobrou platformou pre odreagovanie pre všetkých tých, ktorí chcú vidieť veci z nadhľadu,“ komentuje Sáva Popovič, ktorý sa v predstavení divadla Aréna Lulu vrátil na divadelné dosky.

Bratia Popovičovci budú online v pondelok 19.12. od 14.30. Pýtať sa ich môžete čokoľvek. Napríklad aj to, aké to je po rokoch opäť spolupracovať s kolegami s Kopytovcov, s ktorými kedysi inteligentne zabávali publikum. O tom, či to nezabudli sa môžete presvedčiť v bratislavskom divadle Malá scéna STU v decembri 2016. Pozrieť si ich môžete v termínoch 21.12. – predpremiéra a 31.12. – premiéra. Predstavenie bude aj zájazdovým titulom, ktorý má ambíciu hosťovať v kultúrnych domoch a divadelných scénach Slovenska. V kabarete účinkujú Sáva Popovič, Ľudovít Jakubove – Mravec, Ivo Hlaváček, Barbora Sásková, Alžbeta Petrová a Zlatica Žárska. Ako hudobný hosť sa predstaví Vlasta Mudríková. Réžiu si zobral na starosť Tono Popovič.

Popovičovci