Božský Karl and Melissa

Svet módy a celý kolotoč, ktorý sa okolo neho točí bol vždy vecou prestíže. Rozdeľoval spoločnosť na tých, ktorí si „to“ môžu dovoliť a na tých, ktorí ani zďaleka. Módne domy okolo svojich produktov vytvárajú mýtus, legendu, z ktorej by každý chcel mať vo svojom šatníku aspoň malý kúsok. Šaty robia človeka. Teda dnes by sme mohli povedať, že značka (auta, kabelky, telefónu) robí človeka.

Avšak móda  začína byť v poslednej dobe blahosklonná aj k ľuďom, ktorí sa mohli na dokonalé veci, od dokonalých návrhárov pozerať len na dokonalých fotografiách v naleštených magazínoch. Vysoká móda sa približuje masám. Dôkazom toho sú stále častejšie spolupráce medzi top návrhármi a značkami, ktoré sú určené pre ľudí, ktorí zatiaľ o kabelke Chanel len snívali. Jednou z nich je aj nová kolekcia topánok Melissa, ktorú pre túto značku navrhol veľký Karl Lagerfeld.

 

Karl Lagerfeld

Je ikonickou postavou. Keby sa jeho meno uvádzalo ako jedno zo synoným k slovu móda, asi by to nikoho neprekvapilo. Svoju kreativitu neuplatňuje len vo svete módy, ale aj ako fotograf, dizajnér a filmový režisér. Je známy svojím dokonalým okom, ktorému neujde ani jeden jediný detail. Všetko musí byť „just perfect!“. A aj je. Jeho kolekcie, ktoré vytvára pre Chanel každoročne nadchnú všetkých, ktorí majú aspoň štipku zmyslu pre krásu.

 

Melissa

V minulosti pre túto značku topánok, ktoré sú vyrobené z antialergickej gumy a nikdy neprestanú voňať, vytvorila kolekciu aj vždy punkovo naladená Vivien Westwood. Spolupráca sa podarila a priniesla úspech. Preto sa značka Melissa rozhodla v tomto trende pokračovať. Novú kolekciu pre tento rok pre nich navrhoval Karl Lagerfeld, čo hovorí samo za seba . Lagerfeld vytvoril spolu štyri modely, od elegantných zlatých „balerín“ po vtipné čierne lodičky, ktoré majú namiesto klasického opätku kornút s kopčekom zmrzliny. Vtipné osvieženie pre letnú sezónu.

 

Zdroj: http://www.melissa.com.br