Božská Gisele Bündchen oslávila 43 rokov

Krásna modelka Gisele Bündchen oslávila v júli 43 rokov. Brazílčanka, narodená v roku 1980, pred dovŕšením 20. roku života, patrila medzi svetové supermodelky.  

 

Len 14-ročnú ju objavila v São Paule manažérka agentúry Elite, vyhrala súťaž pre začínajúce modelky Elite Model Look v Paríži a v roku 2001 bola hviezdou kalendára Pirelli.

Giselle patrí medzi najbohatšie modelky a celebrity s majetkom v hodnote približne 400 miliónov dolárov.

Nafotila 141 obálok Vogue po celom svete, prvý úvodník v časopise v januári 2002 – mladú Gisele stvárnil Steven Meisel v nariasenej blúzke so širokými nohavicami a s cigaretou v ruke.

Gisele bola ikonou diamantovo-rubínovej podprsenky Sexy Splendor Fantasy Bra osadenej do 18-karátového bieleho zlata za 12,5 milióna dolárov. Je tiež tvárou mnohých značiek.

Gisele Bündchen – kampaň pre Missoni a Louis Vuitton.

Za sedem rokov, od roku 1999 do roku 2006, sa Gisele preslávila na celom svete vďaka kontraktu  s Victoria’s Secret, najznámejšou značkou spodnej bielizne. Inkasovala  80 % jej ročného príjmu.

Bola tvárou Victoria’s Secret kampane The Icon spolu s Naomi Campbell, Emily Ratajkowski , Adrianou Lima a Hailey Bieber.

Vo svojej autobiografii – Lessons: My Path to Meaningful Life odhalila rastúce nepohodlie, ktoré pociťovala postupom času.

Čím viac času ubehlo, tým menej som sa cítila pohodlne, keď ma fotili, ako kráčam po móle len v plavkách alebo v tangách,“ prezradila v roku 2018. „Tak som pokrčila dva malé papieriky s nápisom áno a nie a vložila som ich do prázdneho čaju a vybrala som si nie.“

V rokoch 2013 2018 stelesnila Giselle Bündchen divy 50-tych rokov, skrášľovacie rituály, niekoľkokrát samu seba a vo februári 2018 Minu, jednu z najlepších talianskych speváčok všetkých čias, na obálke časopisu Vogue Italia.

Jej partnerom bol aj Leonardo di Caprio a do roku 2022 bola vydatá za bývalého hráča amerického futbalu Toma Bradyho, s ktorým má  2 deti.

Obrázky: getty images, Gisele Bündchen, pinterest
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com