Bermudy vedia byť nielen pohodlné, ale aj elegantné

Z času na čas každá z nás túži po pohodlí. Na druhú stranu, pohodlie sa nám najmä v obliekaní, spája najmä s neelegantnými kúskami, ktoré nie sú úplne vhodné napríklad do práce alebo na rodinnú oslavu. Okrem pohodlných šiat sú ideálnou voľbou v letných mesiacoch šortky. Aké zvoliť a ako ich kombinovať?

 

Výpožička
Už samotné slovo bermudy naznačuje, že tento kúsok sme si požičali z pánskeho šatníka. Ich pôvod je doslova šľachtický. Pôvodne tento spodný kus odevu patril k uniforme kráľovského námorníctva. Rozpoznáme ich veľmi jednoducho, pretože sa vyznačujú dĺžkou tesne nad či pod kolená, splývavým materiálom a mierne rozširujúcim sa strihom.
Paradoxom je, že aktuálne sa častejšie vyskytujú v dámskych šatníkoch ako pánskych. Jednoducho žena vie, čo je dobré.

 

Jednoduchá elegancia
Bermudy síce nepatria k najviac sexy kúskom, ktoré si viete na sebe predstaviť, ale eleganciou sa im len máločo vyrovná. Stačí zvoliť vhodnú kombináciu a o výsledný efekt sa nemusíte obávať. Najjednoduchšie je siahnuť po komplete – nohavice a sako. Docielite tak ležérny elegantný štýl. Pod sako môžete vyskúšať crop top pokiaľ si trúfnete aj sexy braletku. Ideálne je aj body, ktoré krásne obtiahne postavu a vytvorí skvelý kontrast s voľnejším kompletom.

 

Zvýraznený pás
Pokiaľ máte kyprejšie tvary, nemusíte sa takéhoto strihu kraťasov vôbec obávať. Stačí si len vybrať také, ktoré budú mať vysoký a zvýraznený pás napríklad opaskom alebo stuhou.

Autor: AVE
Zdroj foto: pinterest