Barbora Švidraňová

barbora_svidranovaBarbora Švidraňová

bola online v stredu 21. mája 2014
o 11.00 hodine.

Prešibaná ryšavka z Búrlivého vína je rodáčka zo Žiliny a od svojich 4 rokov až do 19-tich rokov sa venovala ľudovému tancu. Ako 5-ročná začala hrať na klavír a na Základnej umeleckej škole Ladislava Árvaya v Žiline okrom hodín klavíru navštevovala aj hodiny spevu. V divadelnom krúžku „Divadlo mladých“ sa poprvýraz stretla s herectvom. Účasti na študentských amatérskych divadelných súťažiach jej priniesli nové možnosti a ocenenia, vďak ktorým sa rozhodla ísť skúsiť šťastie do Bratislavy.

Kým ju prijali na Vysokú školu múzických umení, externe tancovala a spievala v Mestskom divadle v Žiline. Počas štúdia na VŠMU spolupracovala na programe SĽUK-u „Návraty do nenávratna“. V súčasnoti pôsobí externe ve Slovenskom národnom divadle v predstaveniach „Dom v stráni“, „Amadeus“, „Chrvák v hlave“, „Anna Karenina“ a v hudebnom predstavení „Mechúrik-Koščúrik“. Od októbra 2010 účinkuje na znovuotevrenej Malej scéne STU v hre „Snehová kráľovná“. Taktiež účinkovala v dennom slovenskom seriáli „Panelák“ v role Zdenky. Spevácky sa úspešne prezentovala v súťaži „Hlas Česko Slovenska“, kde skončila pred bránami Grandfinále. Momentálne natáča slovenský seriál „Búrlivé víno“. Okrem toho účinkuje v hudobnom programe so skupinou kolegu z Búrlivého vína Mila Kráľa a pred pár dňami mali úspešný koncert v Martine. Ďalší pripravujú na 19. júna 2014 v legendárnom bratislavskom Véčku.

Na všetko, čo vás zaujíma ste sa sympatickej multitalentovanej Barbory Švidraňovej mohli spýtať v online rozhovore v stredu o 11.00 hodine.

Barbora Švidraňová Ďakujem vám všetkým moc krásne za príjemné otázky!!! Potešili ste ma a prajem vám krásny deň! 🙂

Alla Máte dvornú stylistku? Kde najradšej nakupujete a čo? Ste romantický typ, alebo skôr športový, samozrejme mimo scény!

Barbora Švidraňová Dvornú stylistku nemám…istý čas ňou bola moja mamina, ktorá je krajčírka a ušila mi všetko, čo som si vymyslela 🙂 teraz mi ušije vtedy, keď naozaj neviem v obchode nájsť niečo, čo by sa mi páčilo..v súkromí sa obliekam jednoducho, mám rada neutrálne farby, najlepšie čiernu..Mám rada také jemné rockové náznaky, doplnky…takže asi som skôr rockerka 🙂
Anina Ako cestujete medzi Ba a ŽA, autom, alebo vlakom? odporúčam cestovať vlakom! Pri vašom vyťažení, je to istejšie!

Barbora Švidraňová Ďakujem vám veľmi pekne, ale vlakom sa to bohužiaľ nedá stihnúť a ja veľmi rada šoférujem, takže cestovanie autom je pre mňa lepšia voľba. Ale dávam si pozor 🙂
Simona Hrali ste už v muzikáli, máte na to všetky predpoklady! Oslovili vás už?

Barbora Švidraňová Áno, hrala som už v niekoľkých. V Žiline hrám v Maľovanom na skle, v Divadle Aréna sme robili RENT so živou kapelou. Hrala som aj v hip-hopovom projekte Nikitu Slováka Príbeh ulice 2. A v septembri pripravujeme v žilinskom divadle muzikál inšpirovaný Hanou Hegerovou.
Uršula Divadlo a jeho zákulisie sa hmíri intrigami, ako to zvládate? Viete sa odosobniť, alebo si aj poplačete?

Barbora Švidraňová Mám veľké šťastie, že mám okolo seba kolegov, ktorí sú zároveň aj moji priatelia a máme k sebe veľmi blízko. Ešte nikdy som sa nestretla s nejakou zášťou, nevraživosťou alebo inými vecami. Samozrejme, že vzniknú nezhody, ale sme predsa len ľudia, a pracujeme s emóciami, pocitmi, psychickými rozpoloženiami, analyzujeme vzťahy…takže sa niekedy človek tomu nevyhne. Niekedy je ťažké sa odosobniť, najmä, keď človek skúša ťažkú postavu, ale snažím sa neprenášať energiu z práce domov.
Andrea Pekný deň, nechceli by ste so zahrať v nejakom veľkom muzikáli?

Barbora Švidraňová Mala som tú česť hrať vo viacerých muzikáloch, ale určite by bolo úžasné, keby som si mohla zahrať nejakú peknú postavu vo veľkom muzikáli ako je napríklad Hair alebo Jesus Christ Superstar…klasika je klasika.
Daniela, Košice Aký je váš vzťahk móde, orientujete sa v nej, máte obľúbeného návrhára ci znacku kabeliek?

Barbora Švidraňová Obdivujem ľudí v módnom priemysle, myslím, že sú veľmi dôležití pre naše sebavedomie, hlavne ženskej populácie 🙂 snažím sa sledovať, čo je in, ale neberiem to tragicky, že nemám najnovší výstrelok. Obliekam sa tak ako sa mi páči a ako mi je pohodlné a podľa toho do akej spoločnosti idem. Nedávno som mala tú možnosť spievať na prehliadke Lýdie Eckhardt a padala mi sánka od úžasu. Takže momentálne je ona mojou inšpiráciou. Veľmi sa mi páči aj práca Lukáša Kimličku.
Lucia Kolta Veríte a horoskopy? V akom ste znamen, čítate ich?

Barbora Švidraňová Som býk, a musím priznať, že v takéto veci verím. Nečítam si denné horoskopy, ani sa podľa nich neriadim, ale verím, že na tom niečo je. Veľakrát som sa stretla s tým, že to prosto sedí. Ale viac ako horoskopy ma fascinuje numerológia 🙂
Alena Príjemný deň, ako vznikla kombinácia, že účinkujete s kapelou MKB a plánujete postavit aj vlastnú kapelu, ci vám to takto vyhovuje? Máte skvelý hlas, želám veľa úspechov

Barbora Švidraňová Ďakujem vám veľmi pekne! Moju kapelu mám už dlhšie, len o tom ľudia ešte moc nevedia…do MKB ma prizval Milo, pretože potrebovali novú speváčku. A keďže sme aj kolegovia z divadla a dobre spolu vychádzame, tak som nadšene prijala túto ponuku. Je to totiž úplne iná hudba ako robím s mojou kapelou, takže je to pre mňa výzva!
Viera, Kostolná Dobrý deň, dokážete porovnať účinkovanie v Paneáku a v Búrlivom vine? Ktore je re vás zaujimave?

Barbora Švidraňová Panelák bol môj seriálový debut, vtedy som sa s týmto „svetom“ ešte len zoznamovala. Teraz pri Búrlivom víne som už skúsenejšia a viem si to viac vychutnať. Charakterovo boli obe postavy veľmi podobné, ale je pravda, že v Búrlivom víne mám lepší priestor, zaujímavejšie situácie a vzťahy. Ale na Panelák spomínam veľmi rada a som moc vďačná za túto príležitosť.
Kaťa Ste zadaná? táká krásna žena musí byť na roztrhanie!!!

Barbora Švidraňová Ďakujem vám krásne! 🙂 potešili ste ma veľmi, ale ešte nie som zadaná.
Janka, Bratislava Dobrý deň, ked zarobíte dosť veľa peňazí, čo si doprajete -drahú kabelku, topanky, parfem….?

Barbora Švidraňová 🙂 Nie som veľmi nákupná maniačka, ale je pravda, že mám rada kvalitu a keď už si mám niečo kúpiť, tak nech je to poriadne. Vôňa je pre mňa veľmi podstatná súčasť, takže do parfémov investujem rada. 🙂
Zuzana Ste milá kočka. chcela by som sa opýtať, ako taká každodenná práca ovplyvňuje váš život. Nie je toho veľa? Myslím, že to musí zasahovať do vášho spôsobu života a spôsobu reagovania…

Barbora Švidraňová Určite..musím si dávať pozor na to ako sa vyjadrujem a čo o sebe prezradím…niekedy je to náročné, ale snažím sa byť úprimný človek, aj keď v tomto „biznise“ je to ťažké. Moju prácu ale milujem a je to zároveň aj moje hobby, takže sa z toho teším a som vďačná, že je toho momentálne veľa, pretože sa to môže zo dňa na deň zmeniť.
Júlia, Nitra Máte čas popri toľkých aktivitách na sukromný život, ste zamilovaná a kam sa chystate na dovolenku?

Barbora Švidraňová Na dovolenku ešte neviem kam pôjdem a ešte ani neviem s kým, ale veľmi by som chcela. Čo sa týka voľného času, tak je ho momentálne strašne málo, ale tieto obdobia sa striedajú, v lete budem zas menej vyťaženejšia, pretože budú divadelné prázdniny..ale aj keď mám toho veľa, tak sa snažím nezabúdať na svojich najbližších a na seba, aby som si aspoň trošku oddýchla.
Sabina, Prešov Vydáte sa za Mira Petránskeho?

Barbora Švidraňová Myslím, že Karinka by veľmi chcela (kvôli peniazom samozrejme), ale asi sa jej to nepodarí. 🙂
Zuzka, Nové Zámky Čo nestíhate a chceli by ste?

Barbora Švidraňová Toho je strašne veľa…najviac by som potrebovala trochu viac voľna, aby som sa mohla venovať rodine, priateľom, môjmu psíkovi a kapele.
Anna Príjemný slnečný deň, máte v programe s Milom Kráľom aj duet?

Barbora Švidraňová Ano, dokonca viac ako jeden 🙂
Anna Srdečne vás pozdravujem, rada by som sa opýtala, aký darček vás v živote najviac potešil a aký by vám urobil radosť dnes?

Barbora Švidraňová Najúžasnejší darček bol môj psík Oliver, ktorého som dostala minulý rok na narodeniny. Inak mám rada každú maličkosť, nepotrebujem veľké dary. Momentálne by mi urobili radosť dobré raňajky! 🙂
Petra Vaše ryšavé vlasy sú prirodzene lebo si farbite?

Barbora Švidraňová Bohužiaľ si ich musím dofarbovať 🙂
Zuzana Váš talent je úžasný, dakujem, za krásne zážitky, aj keď v Búrlivom ste riadna potvora 🙂 Máte este nejake umelecke ambicie . vysnívana rola, cd album a podobne?

Barbora Švidraňová Ďakujem vám krásne! Teším sa na každú hereckú rolu, nech je akákoľvek, nemám konkrétnu vysnívanú. Skôr pracujem s mojou kapelou na vlastných skladbách a debutovom albume. To je teraz moja priorita.
Jana Barbora, ako by ste hodnotili koncert s Milom kráľom v Martine a plánujete navštíviť aj ine mesta?

Barbora Švidraňová Myslím, že koncert dopadol úžasne. Bola tam skvelá atmosféra a výborní diváci. Najbližšie máme koncert v Bratislave 19.júna a dúfam, že čoskoro pribudnú koncerty v ďalších mestách.