Barbora Švidraňová: Som zamilovaná, spokojná…

Pred vianočnými sviatkami si nadelila darček v podobe prvého CD albumu s názvom Fénix. Hoci si v minulom roku dopriala aj nový byt v Bratislave, sviatky však  prežila v Žiline u svojich rodičov.

Prečo?
Nie som vydatá, nemám deti, preto moja najbližšia rodina sú rodičia a brat. Zatiaľ som nikdy inak netrávila Vianoce ako s nimi a nevidela som dôvod meniť to. Naplno sme si to užili, rada sa vraciam domov a verím, že to tak dlho ešte bude. Som veľmi pracovne vyťažená, keď sa dá vždy zabehnem domov, ale nie je to také intenzívne, emotívne ako práve cez sviatky, kedy sa všetci upokojíme, dáme do pozitívnej nálady a hlavne si užívame, že sme spolu.

Ako to teda vyzerá po vašom príchode domov?
Snažím sa 21.-22. prísť domov, mojou úlohou je zdobiť stromček, dokonca som si vyhradila právo, že nik iný to nesmie robiť. Mladší brat pomáha skôr pri upratovaní a samozrejme potom pomáham s varením mamke.

Tak teda menu…
Začína otváraním orecha a krájaním jablka kvôli zdraviu. Potom opekance- bobáľky s makom, tvarohom, oblátky s cesnakom a medom, aby sme boli dobrí ako med po celý rok (úsmev). Nasleduje kapustnica s hríbami a haluškami, v nej vyvaríme aj kapra, ktorého potom jeme so zemiakovým šalátom. No a dezertík..

Skvele ste schudli takže prejedačky boli cez sviatky?
Samozrejme a tešila som sa na to… Nechápem ľudí čo vymýšľajú lososy a žraloky na vianočný stôl, keď kapor je taký náš slovenský a dá sa výborne pripraviť.

Darčeky robia vám stále radosť?
Máme takú dohodu, že len malý darček pre potešenie, pretože naozaj sme štastní, že sme spolu a je nezmysel kupovať autá, brilianty a podobne „hlúposti“, sme už veľkí, dospelí. Nenápadne pozisťujeme čo by koho potešilo a nekupujeme zbytočnosti. Takže knihy, cédečka,  ponožky… Obaja sa s bratom venujeme hudbe,  rodičia nám držia palce, aj keď na začiatku boli debaty a obavy zo strany rodičov, že umelci…

Na sklonku roka  ste absolvovali zaujímavú talkšou so skupinou AYA a Jozefom Banášom…
Bolo ti veľmi príjemné spojenie slova a hudby,  netradičné zoskupenie ľudí, slovo, ktoré stálo za to a bolo dokonca motivačné. Rada sa podobných netradičných projektov zúčastňujem, vždy je to obohacujúce. Práve čítam knihu Jožka Banáša, som unesená, verím, že ľudia nie sú zlí, okrem toho som si s Ayou zaspievala Malého princa, ktorého  som poznala odpredu odzadu… Bolo to príjemné.

Láska vo vašom momentálnom živote?
Som šťastná, zamilovaná, spokojná…

Text a foto: Anna Olvecká