Barbora Švidraňová: V kapele neradno mať milenecké vzťahy

Talentovaná „ryšavka“ Barbora Švidraňová je skvelá herečka na divadelných doskách, exceluje v postave potvory Kariny v Búrlivom víne a popri tom spieva v dvoch kapelách. Na krste debutového albumu Milo Kráľ Band, kde hosťuje si nielen zaspievala, ale rada sa podelila o svoje záležitosti, hoci mala za sebou celkom hektický deň. Ráno s Milom Kráľom absolvovali Teleráno, odtiaľ išla do Žiliny do divadla, kde pripravuje premiéru a večer v Bratislave zasa odspievala s kapelou  koncert. Pracovité dievča.

Aké pocity ste mali, keď krstná mama Katarzia vytiahla z obalu zbrusunové CD Milo Kráľ Band, na ktorom spolúčinkujete? Videli ste ho po prvýraz a predpokladám, že je to prvé CD, na ktorom sa objavuje váš hlas.

Som nesmierne šťastná, že Milo sa do toho pustil s chuťou a vehementne, pretože sú to naozaj krásne skladby a zaslúžia si byť na albume, dostať sa k poslucháčom a  nehovorím preto, že som súčasťou kapely.  Sú to nie obyčajné piesne, ale veľké príbehy, veľmi pekne spracované a zaranžované. Milo si splnil sen a ja sa teším s ním.

 

Dnes ste otočili Žilinu, jazdíte rada a aká ste šoférka?

Jazdím naozaj rada, myslím si, že som celkom dobrá vodička, môj otec mi dal skvelé základy. Som predvídavá, ostražitá a opatrná. Mám rada dobré  rýchle autá, ale nie som kamikadze.

 

Nadávate za volantom?

Už som sa pristihla, že som si zanadávala na pomalého vodiča (smiech).

 

Prezentujete sa stále ako slobodná žena bez záväzkov, ale dnes vyšla jedna titulka, na ktorej ste práve s Milom Kráľom  a  text,  že ho priťahujete. Ako to teda je?

Ale ba?! Je to pekný chlap, ale nie je môj typ, sme si na čistom, vieme, aký máme vzťah. V kapele neradno mať milenecké vzťahy, lebo ak sa pohádate, môžete aj koncert pokaziť (smiech). Oni sú v  v kapele za mojich veľkých bratov, mám ich rada, rozmaznávajú si ma, hýčkajú, ani nástroje nemusím nosiť, nezabúdajú na meniny, narodeniny, naozaj  sú veľmi pozorní, aj kávu mi urobia.

 

Máte však aj druhú kapelu…

Áno,  Basie Frank Band, tá je zameraná komernečnejšie, uvidíme či sa nám podarí preraziť v rádiách. Je tam pop rock, jazzrock aj soul. Našťastie muzikanti vedia, že treba hrať vo viacerých kapelách, aby sa človek uživil.

 

Dnes sme vás obdivovali na javisku, že ste dobrá aj ako speváčka, aj herečka, kde sa vo vás zobral taký multitalent?

Ďakujem. Spievam odmalička, vďaka spevu som sa v osemnástich úplne prirodzene dostala k herectvu, baví ma to.

 

Rodičia si zvykli že majú dcéru komediantku?

Už áno. Napokon otec bol ochotnícky herec, s mamkou ma viedli k hudbe i tancu, takže majú na tom svoj podiel. Brat je gitarista, možno netušili, že to naberie také rozmery, že sa tým budeme živiť, ale vidia úspechy, že to robíme s láskou, tak myslím, že sú spokojní.

 

Napriek tomu, že hráte veľkú potvoru, ľudia vás milujú…

Som  naozaj rada, že to takto vnímajú, snažím sa mojim postavám, aj Karin, dať taký tretí rozmer, aby ma nevnímali len ako zlú, ale vlastne, aby si vedomili, prečo je zlá. Má svoje traumy, trápenia, smútky…

 

Ako rieši Barbora Švidraňová svoje smútky a kedy je smutná?

Ženy riešia hlavne lásku fatálne na rozdiel od mužov, potom sú tu úmrtia blízkych, ktoré rozosmutnievajú, ale žiaľ aj tragédie a smútky k životu patria a snažím sa ich vnímať ako súčasť života. Dopriavam si prechádzky so svojím psom, ktorý je pre mňa zdroj energie a zábavy, hudba, upokojuje ma hra na klavíri.

 

Očakávala som nákup dobrého parfému, kabelky a podobne…

To samozrejme!!!! Musí byť! Som skôr na topánky. Milujem opätky, ktoré mám rada hlavne na javisku, lebo v reálnom živote sa príliš v nich behať nedá.

 

A na záver, kedy sa môžeme tešiť na CD s vašou druhou kapelou?

No dúfam, že to stihneme do 12-teho mája, kedy mám narodeniny.