Back to school: Inšpirujte sa retro vlnou zo 70‘ rokov

Letné prázdniny sa pomaly blížia ku koncu, treba sa teda poriadne pripraviť na návrat do pracovného,či školského života. Objavte kúzlo univerzálneho štýlu 70‘ rokov, hravosť materiálov, nadčasový minimalizmus a romantické retro. Prinášame vám niekoľko inšpirácií, ktoré sa dajú ľahko kombinovať a zaručene v nich budete trendy.
Odštartujte tak nový školský rok vo veľkom štýle!

 

Nadčasové retro kúsky
Každá správna módna maniačka by mala mať v šatníku nejaký old school kúsok či už zdedený alebo objavený v sekáči. Vintage tričká s nápismi, oversize svetríky a saká, alebo momentálne čím ďalej tým viac obľúbené twin-sety v podobe mierne áčkovej minisukne a saka predstavujú osvedčenú klasiku, ktorá dokonale doplní váš šatník. Taktiež sa tieto kúsky vracajú v moderných a inovatívnych materiáloch od pohodlného vlneného úpletu až po retro menčester.

Trendy doplnky
Ktoré doplnky by vám v jesennej výbave zaručene nemali chýbať?
Vec je istá, bez štýlového ruksaku alebo minimalistickej bižutérie to jednoducho nepôjde. Pri výbere dbajte hlavne na strih a kvalitu materiálu. V kurze sú stále minimalistické, čisté línie v neutrálnych farbách. Najvhodnejším materiálom je v tomto prípade koža, ktorá vďaka svojej pevnosti a odolnosti vydrží niekoľko rokov. Neprekonateľnými doplnkami, po ktorých môžete siahnuť takmer vždy sú minimalistické šperky, ktoré jemne podčiarknu každý outfit. Ak ste si zvykli na niečo výraznejšie, skúste šperky poriadne navrstviť, vytvoríte tak nápadnejší look.

Dokonalý make-up
V duchu retro štýlu zo 70’rokov sa bude niesť aj tohtoročné líčenie. Inšpirujte sa módnymi ikonami ako Twiggy či Jane Birkin, ktoré kládli dôraz na výraznejšie oči podčiarknuté čiernou očnou linkou. Čo sa make-upu týka, stavte na jemný podklad, veď pokožka je po lete ešte krásne opálená. Zvoľte ľahší tónovací krém, ktorý krásne rozžiari vašu tvár a dodá jej zdravý a svieži vzhľad. Pery môžete ponechať v neutrálnych matných farbách, ktoré tak nechajú vyniknúť výraznejším očiam.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia : pinetrest.com
Galéria: VERO MODA, cellbes.sk, Kara, Twinset, biOrganica.cz, Ziaja, La Femme