Aya

AyaSkupina Aya

online v utorok 27. 10. 2015 o 10.00 hodine

Skupina, ktorá má na svojom konte množstvo hitov ako Baby Kakavové, Malý princ, Svet krásnych žien, Love Song a mnoho ďalších…. Tento rok sa nesie v znamení nových skladieb, pretože pred mesiacom uzrelo svetlo sveta ich najnovšie dielo – SIEDMAYA – ako napovedá názov – v poradí si píše číslo sedem a jeho vydanie má „na svedomí“ TOPFEST. Prvý singel, ktorý kapela predstavila sa volá “O Tebe”, mixoval ho vo svojom štúdiu Babylon Juraj Kupec a master robil Boris Sodoma v štúdiu High Five Mastering v Londýne.

O tebe: https://www.youtube.com/watch?v=wnyOD0KiMS8

Ďalše single: Čiary: https://www.youtube.com/watch?v=ztE-vnU6pj4

Môj čas: https://www.youtube.com/watch?v=o5yBV57y-M4

Sigle už odzneli na letných akciách kapely, ktorých bolo neúrekom a kapela si ich naplno užila. Keďže album je konečne vonku, páni z kapely AYA sa teraz pripravujú na krst a oficiálne uvedenie albumu SIEDMAYA medzi pospolitý ľud poriadnou žúrkou, ktorá bude zaujímavá tým, že sa jej bude môcť zúčastniť aj široká verejnosť 11.11. 2015 o 18.00 v Rock Café (kúpalisko Rosnička) v Bratislave. V Žiline pokrstia CD počas koncertu Rockové Vianoce, ktorý kapela organizuje už po osemnástyraz. Preto pozorne sledujte facebookovú stránku kapelyhttps://www.facebook.com/AYA.music.sk?fref=ts a samozrejme oficiálnu inernetovú stránku – http://www.aya-music.sk/, kde sa včas všetko dozviete.

Ešte predtým sa však členov skupiny AYA môžete opýtať na všetko, čo vás zaujíma prostredníctvom online rozhovoru exkluzívne na našom webe, kam dorazia už v utorok 27.10. 2015 o 10.00 hodine….

Aya

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujeme za všetky otázky. Dúfame, že sme zodpovedali aspoň z časti všetko čo ste chceli vedieť. Touto cestou Vás pozývame na krst nového CD SIEDMAYA dňa 11.11.2015 o 18:00hod. do klubu Rock Cafe Bratislava areál kúpaliska Rosnička v Dúbravke. Zahráme nové skladby z albumu Siedmaya a aj staršie skladby v unplugged prevedení. Veľmi sa na Vás tešime a ďalšie koncerty sledujte na našej stránke www.aya-music.sk alebo FB skupiny AYA. Veľmi pekne ďakujeme pani Vierke z redakcie webu LenPreŽeny.sk a našej PR managerke Aničke za príjemné dopoludnie. Prajeme Vám pekný deň! AYA: Mário, Boris a Miško.

marianna

Caute! Ako Vaša fanúšička by som Vás rada videla a počula v Bardejove na nejakom koncerte, akcii a pod. Určite aj tu máte vela fanúšikov. Všetko dobré, pozdravujem Vás!!!

Aya

Ahoj Marianna. Veľmi radi by sme navštívili mesto Bardejov a zahrali na nejakej Vašej mestskej akcii. Skús sa za nás prihovoriť na kultúre u Vás v meste a my Ti sľubujeme, že prídeme a zahráme ten najkrajší koncert pre Teba. Ďakujeme, ze si naša verná fanúšička.

Nina

čo vás inšpiruje ku skladaniu takých super textov a hudby vašich piesní?

Aya

Ninka život je najlepšia inspirácia a tie najneuveriteľnejšie texty, ak sú autorom zažité sú v konečnom dôsledku uveriteľné. Preto za každým našim textom hľadaj náš život. V hudbe platí, že inšpirácia prichádza všade a občas aj na záchode. :)<

Nina

Podeľte sa sa o Vaše záujmy mimo hudby
Aya

Ahoj Ninka. Už sme nejaké naše záľuby mimo hudby spomenuli v nižšom príspevku.

Mira

Máte nejaké zlozvyky, ktorých sa chcete zbaviť?
Aya

Všetky zlozvyky, ktoré máme aktívne postupne odstraňujeme ale keďže prírastok zlozvykov je väčší ako úbytok tak ako každý normálny človek máme čo robiť do konca života. 🙂

Dana

Aké sú vaše najobľúbenejšie spoločné zvyky?

Aya

Máme radi spontánnosť a neznášame naškrobené a “umelé” spoločnosti, kde niekto s úsmevom na tvári ohovára a posudzuje. Bližší nám je oheň, gitara a pár skvelých ľudí okolo nás.
Hana

Ake su vase najoblubenejsie filmy?

Aya

Forest Gump, Vesničko má středisková, všetky filmy od Vlastu Buriana a neustále dookola sa smejeme na humore Louisa de Funesa.

Soňa

Ahojte, aky mate dnes den a co mate noveho?
Aya

Ahoj Soňa. Dnes máme utorok a vcelku pohodový. Sme po raňajkách a káve. Práve sedíme v kaviarni v spoločnosti príjemných dám a odpovedáme na Vaše otázky. Je to veľmi príjemné dopoludnie, keď vieš, že Ťa má niekto rád. Ďakujeme za opýtanie.

Simi

aky je vas najoblubenejsi spevak alebo spevacka?

Aya

Každý z nás má svojho idola. Boris: Chris Martin – Coldplay, Ellie Goulding Mário: David Lee Roth – Van Halen, Robert Plant Miško: Fredie Mercury – Queen,

Dara

Spolupracujete s viacerými kapelami, čo vám dáva táto spolupráca s inými?

Aya

Ako sa hovorí viac hláv viac rozumu. Veľmi radi sa necháme inšpirovať a poradiť si od iných kolegov z hudobnej brandže. Takáto spolupráca otvára nové dvere invencií a nápadov.

Naďa

Aké vystúpenia vás čakajú v najbližšej dobe?

Aya

Čakajú nás rôzne vystúpenia na firemných akciách. Výchovné koncerty po celom Slovensku. Samozrejme nás krst v Bratislave a Rockové Vianoce, ktorými zavŕšime rok 2015.

Karla

Máte radšej prácu v štúdiu alebo živé koncerty?

Aya

Ahoj Karla. Najradšej máme živé koncerty, keď je pred pódiom masa ľudí, ktorá nám dodáva energiu k lepším výkonom. Práca v štúdiu je taká sterilnejšia.

Kody

Aký je to pocit, keď na váš koncert prídu 17, 18-roční fanúšikovia, ktorí v časoch slávy Malého princa ešte možno neboli ani v pláne?

Aya

Je to skvelý pocit, lebo keď si uvedomíme, že možno niektoré z tých deciek boli počaté práve pri Malom princovi, alebo ho počúvali v maminom brušku tak nás to teší.

Zita

Vyše 20 rokov na slovenskej hudobnej scéne. Čo sa najviac zmenilo od čias, kedy vyšiel ste začínali?

Aya

Ahoj Zita. Hlavne sme starší, skúsenejší a ešte stále optimisti. To čo nás dávnejšie rozčuľovalo dnes sa nad tým iba pousmejeme. Aj vtedy ale aj dnes je veľmi ťažké presadiť sa talentovaným umelcom, ak nie sú v jednej osobe aj tvrdí manageri a obchodníci.

Janka

Ahojte, ako a kde sa zrodil nápad robiť výchovné koncerty, koľko rokov ich robíte a čo to vlastne znamená taký výchovný koncert? Baví to decká?

Aya

Ahoj Janka Keď sme sa pozerali okolo seba čo sa medzi mladými deje, tak sme si pred 13 rokmi povedali, že vytvoríme songy a motivačné slová, ktoré deckám ukážu zlo v plnej sile, ale hlavne sa ich snažíme nasmerovať k športu, humoru, dobru, empatií…Môžeme s plnou vážnosťou povedať že častokrát vidíme aj slzy v očiach deciek, ktorých sa niektoré naše témy silno dotkli a hlavne zaujali. Výchovný koncert znamená 80 minút slov a hudby ľudí, ktorí toho v živote už veľa zažili a videli.

Danka

Ahojte, akú hudbu počúvate, keď si potrebujete od Ayi oddýchnuť a chodíte na koncerty zahraničných umelcov?

Aya

Ahoj Danka. Najradšej máme ticho. Ale na koncerty slovenských ale aj zahraničných interpretov veľmi radi chodíme. Zuzana Smatanová, Polemic, Janek Ledecký, U2, Coldplay, QUEEN, KISS, STING a mnoho ďalších, to sú tí ktorých radi počuvame.

Zuzka

Ahojte, neuvažovali ste nikdy, že by ste sa presťahovali do Bratislavy?

Aya

Ahoj Zuzka. Do Bratislavy chodíme často a zo Žiliny to už dnes nie je tak ďaleko. Ale keď bude v BA metro ako v Prahe potom pouvažujeme:)

Daniela

Pekný deň, už viete, kto Vám pokrstí album? Teším sa na nové pesničky….

Aya

Danka ahoj. Album bude krstiť Jaro Slávik dažďovou vodou z nádhernej krhličky od nášho partnera Kovotvar Kúty. Moderovať krst bude Roman Bomboš z RTVS. Tichto dvoch ľudí si veľmi vážime a preto sme ich pozvali.

Andrea

Ahojte, moc Vás pozdravujem, želám všetko dobré a chcela by som sa spýtať, čo Vás baví okrem muziky?

Aya

Andrejka ahoj. Ďakujeme za prianie a čo sa týka našich iných záľub je ich veľmi veľa. Boris kosí trávnik a behá so psom po prechádzkach. Taktiež veľmi rád navštevuje turistické vyhliadkové veže. Mário rád konštruuje gitarové aparáty a vo voľnom čase chodí na túry a cyklotúry. Miško rád ozvučuje rôzne iné hudobné zoskupenia a veľmi rád varí. Za Paža a Stana odpovedať nebudeme lebo tu s nami nie sú.

Petra

Ahojte, naozaj môže prísť na krst a širokáverejnosť? Aj zahráte? Ďakujem a držím palce…

Aya

Ahoj Peťka. Všetci ste vítaní.

Petra

Ahojte, potešili ste ma, že máte nové CD, teším sa naňho a nedeprimuje Vás, že rádiá kašlú na slovenskú pop music?

Aya

Ahoj Peťka. Samozrejme, že každého človeka, ktorý niečo vytvorí deprimuje nezáujem o jeho prácu. V niektorých médiach pracujú ľudia, ktorí majú moc rozhodovať “čo je dobré a čo nie” a asi nevážia slovenskú tvorbu, keď sk éter válcuje západná kultúra.

Peter

Chalani, aké ženy sa Vám páčia?

Aya

Ahoj Peter. Najviac sa nám páčia tie naše ale vo všeobecnosti sú slovenky najkrajšie ženy na svete.

Jana

Včera ste v Bratislave robili výchovný koncert, ako ste prežili zvyšok dňa, boli ste flámovať?

Aya

Ahoj Janka. Po odohraní vychovňákov sme si boli prezrieť klub, v ktorom budeme krstiť náš nový album Siedmaya. Večer sme navštívili krst nového CD Janeka Ledeckého. Janekovi sme potriasli pravicou, vymenili sme si navzájom CDčka. Je to veľmi príjemný chlapík.

Milan

Vraj máte nový album…zažijú fanúšikovia prekvapenie, alebo sa máme tešiť na starú dobrú AYU?

Aya

Ano album je na svete. Vyšiel 28.9.2015. Je na ňom 11 skladieb. Novinkou sú 3 skladby naspievané po anglicky naším basgitaristom Miškom. Hudobne je to stará ale aj nová AYA. Snažili sme sa samozrejme zachovať kvalitu muziky a textu tak aby si ľudia mohli povedať ” Som veľmi rád (rada), že som si nové CD SIEDMAYA kúpil/a”.

Mária

Naozaj sa môžeme prísť pozrieť na Váš krst?

Aya

Áno. Krst bude verejný. Všetci ste pozvaní a veľmi sa na Vás tešime. Zahráme najznámejšie a najnovšie skladby z nášho nového CD SIEDMAYA. Boli sme si prezrieť priestory klubu Rco Cafe Bratislava a je krásne prerobený. Je sa na čo tešiť.

Julia

Ahojte chalani, kde vás môžeme uvidieť a počuť najjbližšie?

Aya

Najbližšie náš môžete vidieť verejne na naších Rockových Vianociach v Žiline. Mimo toho odohráme aj nejaké firemné akcie, ktoré neuvádzame na našej stránke.