AYA po náročnom roku pripravuje roku rockové Vianoce

AYA po náročnom roku pripravuje roku rockové Vianoce

Skupina AYA má ze sebou rok bohatý na udalosti, koncerty, zážitky a prácu.  Odohrali množstvo vlastných koncertov, kde predstavili svoj aktuálny album SIEDMAYA, ale i staré dobré hity  vlastného repertoáru. 

Absolvovali ďalej aj  tri talk šou so spisovateľom Jozefom Banášom, s ktorým ich spája priateľstvo a číslo sedem. Aya má album Siedmaya, Jožko Banáš knihu Kód 7, tak sa spojili a zatiaľ v troch mestách si pozvali domácich hostí a pripravili perfektný program. V Ružomberku bol hosťom rodák Jožko Hollý, fantastický klavírny virtuóz a šoumen, čo  dokázal všetkým v troch výnimočných skladbách. Do Ilavy prijal pozvanie známy slovenský herec a komik Roman Pomajbo, ktorý žije  síce v Bratislave, ale Ilava je jeho rodným mestom. Okrem iného predviedol aj ukážku zo svojej „One man show“ s názvom Ocko a neutíchajúci smiech bol dôkazom tohto skvelého večera! Priam exkluzívne zafungovala umelecká chémia v Žiline medzi Jožkom Banášom a Barborou Švidraňovou. Obidvaja sa  zaujímajú o východné národy, ich kultúry, náboženstvá a z tejto tematiky vzišiel skvelý, zábavný a poučný dialóg. Na záver  si Aya pre divákov pripravila prekvapenie – Baška si s nimi zaspievala Malého princa a Boris Lettrich ho chce spievať už len s ňou! A že to bol nápad neskutočne dobrý, o tom svedčil aj záverečný a neutíchajúci potlesk, čo je pre umelca najviac. Na jar plánuje kapela  AYA v turné s Jožkom Banášom pokračovať aj v iných mestách.

Momentálne však už finšujú prípravy na Rockové Vianoce. Úspešný koncertný program „ROCKOVÉ VIANOCE 2016” vstupuje do svojho 18-steho ročníka, teda tento rok oslávi „dospelosť“ a to v piatok  16.12.2016 o 18.00 hod. v Estrádnej sále Domu Odborov v Žiline.

Organizátorom je tradične skupina AYA, ktorá sa rozhodla prostredníctvom tohtoročných Rockových Vianoc ako vždy zmapovať súčasnú hudobnú scénu v Žiline a oproti predošlým ročníkom  väčší priestor dostane mladá, nastupujúca generácia žilinských kapiel. Aya je povestná pomocou novým objavom, ktorým s radosťou odovzdáva svoje bohaté skúsenosti, načerpané za necelých 25 rokov na hudobnej scéne. Áno, budúci rok kapela oslavuje štvrťstoročie, takže je sa na čo tešiť.

Úvod koncertu Rockových Vianoc  bude patriť veľmi zaujímavej kapele BAKING BREAD, ktorá (ako sama o sebe tvrdí) hrá post-grunge, a ktorá má za sebou už aj prvé skúsenosti zo štúdia (nahrali a vydali debutové CD s názvom THE MARK) a samozrejme, že aj z „live“ vystúpení. (www.facebook.com/bakingbread.sk) Link na skladbu: https://www.youtube.com/watch?v=TwWbswK3sM8

Druhý interpret nie je vôbec začiatočník, ale človek, ktorý sa už dlhšiu dobu pohybuje na scéne ako rozhlasový a eventový moderátor, ale aj ako bývalý spevák skupiny MATKA GURÁŽ, a  momentálne rozbieha svoju sólovú spevácku kariéru – ROMAN NADÁNYI. Samozrejme, že nepríde sám, ale v doprovode svojej kapely a okrem dobrej muziky bude na programe aj krst jeho debutového CD s názvom ČIERNOBIELY. Krstní otcovia sú plánovaní hneď dvaja: spevák skupiny AYA Boris Lettrich a vedúca osobnosť kapely KOMAJOTA Martin Husovský. Debutový singel Romana Nadanyiho spred troch rokov: https://www.youtube.com/watch?v=KCWaWz-9VI8

Skupina ARZÉN je už dlhoročnou, neodmysliteľnou súčasťou „rockoviek“ a ako tretí v poradí určite opäť ponúkne všetkým fanúšikom svoj kvalitný terchovsko – rockový „nářez“! (www.arzen.sk )Arzén: Páslo dievča pávy
https://www.youtube.com/watch?v=b4B5yLCbEgI

Záver bude patriť kapele .AYA, ktorá okrem svojich najväčších hitov zahrá aj aktuálne single so svojho 7. CD s názvom AYA Siedmaya. (www.aya-music.sk)
Singel AYA Môj čas: https://www.youtube.com/watch?v=o5yBV57y-M4

Celý program bude „kočírovať“ známy moderátor Rádia Slovensko Roman Bomboš.