Audrey Hapburn a Hubert Givenchy- láska na celý život

Audrey Hapburne je dozaista jednou z nezabudnuteľných tvárí strieborného filmového plátna. Do povedomia fanúšikov a verných obdivovateľov sa nezapísala len svojim hereckým talentom a pohľadom vystrašenej lane. Je nezabudnuteľnou aj pre ikonické stylingy, ktorými ohúrila celý svet. Jednoduchosťou s a vycibreným vkusom s akým sa obliekala navždy zmenila pohľad ľudí na ženskú módu. Nesmieme však zabudnúť na jedno. Jej dvorným módnym návrhárom bol Hebert de Givenchy.

Prázdniny v Ríme

Prvý významný film, prvý Oscar, prvé stretnutie. Práve pri nakrúcaní tohto legendárneho filmu sa prvýkrát spoločne stretla Audrey Hepburn s jej dvorným módnym návrhárom Huberotom de Givenchym.  Od tohto stretnutia sa z nich stali nerozluční priatelia. Ich vrúcne priateľstvo trvalo celých 40 rokov, až do smrti slávnej herečky, ktorá zomrela po ťažkej chorobe  v roku 1993.

 

Preslávený

Práve oddanosť a chvála, ktorou Audrey na adresu Gyvenchyho nikdy nešetrila. Jeho modely nenosila len na filmovom plátne, ale aj v osobnom živote. Práve ona priniesla Givenchymu celosvetovú slávu a aj vďaka Audrey sa stal významným a uznávaným návrhárom. Aj napriek tomu, že jej Gyvenchy vďačil za veľa, Audrey údajne nikdy jeho modely neprijala zdarma. Vždy za ne poctivo zaplatila. Nesmrteľnými Givenchyho modely spravila najmä veta, legendárnej herečky: „Len v jeho šatách sa cítim skutočne sama sebou“.

 

Talentovaný

Jeho estetický vkus do veľkej miery formoval jeho aristokratický pôvod. Vyrastal obklopený francúzskou eleganciou a tým najlepším citom pre jednoduchosť, ktorá je rafinovaná a dokáže ohúriť. Legendárnymi sa nestali len pompézne šaty z filmu Prázdniny v Ríme, ale aj malé čierne. Tie si Hapburn obliekla v kultovom filme Raňajky u Tiffanyho. Okrem Audrey sa jeho zákazníkmi stali aj samotní Kenedyovci.

 

Stále v kurze

Givenchy oblieka celebrity dodnes. Mimo iných aj Madonnu. Okrem toho sú ho stále plné noviny. Tie zapĺňajú najmä špekulácie o tom, že sa tajne oženil, že je najlepšie platením návrhárom a naposledy celý svet šokovala informácia o tom, že zomrel. Našťastie to jeho blízky dementovali a legenda, ktorá stvorila legendu a legendou bola stvorená stále žije.

 

 

 

zdroj: www.doctormacro.com,, www.lavidadeserendipity.com, es.fashionmag.com, www.missmalini.com, www.stajl.sk, www.fanpop.com www.fanpop.com, www.lederniercri.it fashionblog.am