Aromaterapia nielen na ruky

Vôňa ovplyvní náladu, pracovnú výkonnosť i navodí príjemný pocit. Nespoliehajte sa iba na obľúbený parfum a doprajte si voňavé ošetrenie rúk a tváre, ktoré vás príjemne naladí a zároveň účinne vyživí pokožku.

 

Používanie správneho mydla na ruky je najdôležitejšie najmä v prechodných obdobiach, ako je jar a jeseň. Vtedy sa totiž aj u ľudí, ktorí inak nemávajú problémy s pokožkou, môže objaviť lokálne začervenanie a suchosť pokožky rúk. Je to spôsobené zmenami počasia a reakciou organizmu na meniace sa poveternostné podmienky. Ak máte v tomto období nadmerne suché ruky, možno je čas zmeniť mydlo, ktoré používate. Vhodné sú mydlá bez obsahu alkoholu, antialergické a tie určené na citlivú a ekzematickú pokožku. Nemusíte sa však spoliehať len na výrobky z lekárne s neutrálnou vôňou. Stavte napríklad na penové tekuté mydlo, ktoré ruky nielen hydratuje, ale zanechá ich aj nádherne prevoňané a hladké.

Vedeli ste, že v niektorých firmách v Japonsku zamestnávatelia pridávajú do klimatizácie voňavé látky, aby zvýšili komfort a výkonnosť  zamestnancov? Najviac sa im na to vraj osvedčila vôňa rozmarínu a citrónu. Možno dobrý tip, nie?

 

Uvoľnite sa

Vytrápené ruky potrebujú po zime viac ako len hydratáciu. Treba ich síce osviežiť, no nezabúdajte, že suchá pokožka rúk potrebuje v období zmien počasia najmä hĺbkovú výživu. Tú jej spoľahlivo zaručujú vybrané prírodné zložky, ktoré by mal obsahovať každý správny krém na ruky. Platí, že by ste mali používať len produkt, ktorý robí vaše ruky hebké a udržuje ich medzi dvoma umývaniami skutočne vyživené a hydratované. Nikdy nepoužívajte krém, po ktorom vás ruky štípu, pália, bolia alebo sa vám na nich nedajbože vyhodili červené fľaky. To sa stáva najmä po použití prípravkov, ktoré obsahujú priveľa vody a hydratačných zložiek a málo výživy. Tá sa skrýva v bambuckom masle, glyceríne, panthenole či vo všetkých druhoch prírodných olejov a vzácnych voskov. Pre správnu regeneráciu je zároveň kľúčové, aby ste váš krém rady a často používali pre jeho príjemnú konzistenciu a najmä vôňu. Jeho vôňa vás musí vábiť, pozitívne naladiť a nesmie pôsobiť iritujúco.

Doprajte si voňavé ošetrenie z prírody aj na tvár. Vyložte si nohy v príjemnom kúpeli, vyčistite si pleť a naneste si na tvár pleťovú masku. Na jar vyhrávajú produkty s prírodnými výťažkami, ktoré pleť nabijú energiou a znásobia jej sviežosť a jas. Tie s panthenolom, napríklad, upokoja pleť a dodajú jej hydratáciu. Zároveň podporia regeneračné procesy pokožky a upokojujúca vôňa vás spoľahlivo uvoľní.

Zdroj: -aka-