Anna Wintour opäť na striebornom plátne

Pravdepodobne každá z vás pozná odpoveď na otázku, ktorá žena je najvplyvnejšia žena fashion biznisu. Prirodzene je to šéfredaktorka amerického Vogue- Anna Wintour. Táto žena priťahuje pozornosť nielen ľudí, ktorí sa vo fashion biznise pohybujú, ale v podstate hocikoho, komu jej meno niečo hovorí. Anna Wintour je známa svojou tajomnosťou a preto fashionisti dychtivo čakajú na akúkoľvek správu o nej. O pár dní dorazí do kín horúca novinka, ktorá opäť poodhalí kúsok z jej pracovného života.

The september Issue
Tak sa volal film, ktorý priniesol pohľad do výrobne na sny. Americký Vogue jednoznačne patrí medzi najvplyvnejšie módne časopisy. Neovplyvňuje len kariéru módnych návrhárov, ale aj modeliek, fotografov, stylistov či make-up artistov. Za kormidlom celého tohto módneho parníka, ktorý sa často nazýva aj módnou bibliou sedí už od roku 1988.

Do zákulisia tvorby tohto časopisu sme mohli nahliadnuť pred siedmimi rokmi vďaka snímke The September Issue. Kult Anny Wintour a jej prezývky Železná lady sa týmto dokumentárnym filmom len potvrdil…

Firs Monday in May
Každého koho fascinuje svet točiaci sa okolo Anny Wintour by si rozhodne nemal nechať ujsť film, ktorý poodhaľuje opäť niečo z osobnosti tejto pozoruhodnej dámy. Tak ako je Vogue ikona medzi módnymi časopismi tak je Met Gala najdôležitejší spoločenský event vo svete módy.

Met Gala je každoročne sprevádzaný aj tematickou výstavou. Anna Wintour sa podiela na príprave celého tohto večera, lepšie povedané tomu velí. Podľa trileru to bude skutočne poriadna dávka noblesy, známych osobností a samozrejme winturizmu.

 

Pripravila AVE
Zdroj: oldtatmag.com, www.dailymail.co.uk, www.wsj.com, fashnerd.com, www.popsugar.com