ANETA LANGEROVÁ ROZKVITLA. AKO ŽENA I AKO UMELKYŇA.

Už tri mesiace prináša Aneta Langerová svojim fanúšikom prekvapenie za prekvapením. Svoju novú éru symbolicky zahájila v novembri vydaním 4. štúdiového albumu „Na Radosti“ http://goo.gl/l2aIbta zverejnením prvého singla „Svatá Kordula“. Nasledoval december s premiérou atmosférického videoklipu k aktuálnemu singlu „Tráva“ a štedrovečerné prekvapenie v podobe špeciálneho vianočného pozdravu „Na Radosti“.

V januári už kamenné predajne jedna za druhou hlásili vypredaný album. Séria prekvapení sa však stále nekončí. Už vo februári Aneta vyrazí na veľké jarné turné „Na Radosti 2015“ . Koncerty potrvajú až do apríla. www.idnes.cz: „Už od svého téměř teenagerského vstupu na scénu se Aneta Langerová prezentovala jako romantická bytost. Nové album Na Radosti je v tomto smyslu její nejucelenější autorskou i interpretační výpovědí.“

www.novinky.cz: „Nechali se (Aneta Langerová a Jakub Zitko- pozn.autora ) inspirovat existujícím místem na Šumavě, jemuž se říká Na Radosti, odhalili si vlastní hudební světy a našli v nich společný, který je v hudebním příběhu Anety Langerové dalším zásadním krokem k alternativnímu vnímání a prezentaci hudby. Současně ale stále nabízí dost okamžiků na to, aby na ni mainstreamoví posluchači nezanevřeli. Bez ohledu na cokoli dlužno podotknout, že je to nejlepší album, které vydala.“

Langerova_Aneta-Olga_Spatova_2014

Zdroj: SUPRAPHON 2015

Záver starého roka v znamení singla Svatá Kordula a nového albumu Na Radosti

Záverom roka 2014 vypustila Aneta Langerová na rádiových vlnách smerom k fanúšikom prvú ochutnávku z dlhoočakávaného štvrtého albumu„Na Radosti“. Singel „Svatá Kordula“ http://goo.gl/46ZhTG bol predzvesťou skvelého hudobného zážitku. Pieseň speváčka venovalapatrónke lodníkov, moreplavcov a pútnikov. „Je o láske a vášni, ktorá ju sprevádza. Pieseň som venovala Kordule, pretože je taká naša ochrankyňa. Stará sa o to, aby sme v rozbúrených vodách našli cestu domov. Je dobre vedieť, že nad nami niekto drží ochrannú ruku,“ vysvetľuje s úsmevom.

Po singlovej ochutnávke „Svatá Kordula“ prišlo na rad vydanie nového štúdiového albumu „Na Radosti“ (28. novembra 2014). Spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubem Zitkem pracovala Aneta dva roky na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Inšpiráciu našli na magickom mieste, obklopení hlbokými šumavskými lesmi. „Na Radosti je miesto, kde sa zastavil čas a s ním i osudy ľudí, ktorí tam žili. To miesto sme si ihneď zamilovali, okúzlilo nás a vtiahlo do deja príbehov, ktoré chceme rozprávať,“ prezrádza speváčka.

Album „Na Radosti“ obsahuje 12 autorských piesní; ich ústrednou témou sú dievčatá a ženy, ktoré spája nielen čistota a krehkosť, ale i odvaha nájsť si vlastnú cestu. Zásadné témy sú v mnohých prípadoch sprevádzané láskavou iróniou, ktorá svedčí o tom, že Aneta Langerová skutočne dospela. Autenticita. Osobitá melodika. Silné príbehy – taký je jej nový album, na ktorom sa melodické piesne prelínajú zo šansónovej výpovede s klavírnym sprievodom cez surové kapelné prevedenie do sugestívnej až filmovej symfonickej inštrumentácie. Pre celkový zvuk albumu sú charakteristické i gitarové riffy a „podomácky“ vytvorené zvukové sample – prázdny hrnček od kávy s lyžičkou, zvuky tela, praskanie ohňa v krbe či zvuky šumavského lesa. Jednou autorskou piesňou na album prispela i violončelistka, speváčka a skladateľka Dorota Barová. Album bol nahrávaný v Studiu Faust Records a sláčiky v hudobnom štúdiu České televize. Symbolický krst albumu sa uskutočnil 15. decembra v pražskom divadle Studio DVA. „Na albume nájdete zmierenie, nádej, iróniu osudu, smútok i radosti. Všetko je však v rovnováhe. Prijímať život s nadhľadom a pokorou osobne považujem za veľké umenie,“ dodáva Aneta.

Úvod nového roka v znamení jarného turné Na Radosti 2015

Skladby zo štvrtej štúdiovky Aneta predstaví fanúšikov už na jar. Turné „Na Radosti 2015“ atmosférou nadviaže na úspešný projekt „Pár míst“, na rozdiel od neho však koncerty nebudú len akustické. Anetu Langerovú bude sprevádzať kapela, sláčikové trio a piano. Turné bude zahájené symbolicky v Južných Čechách, neďaleko od miesta, kde speváčka hľadala inšpiráciu a po ktorom album pomenovala. Prvý koncert sa bude konať 11. februára v Prachaticích, turné potrvá do 1. apríla.„Už sa nevieme dočkať, až budeme ako kapela zase spolu a budeme hrať pre ľudí a nie zatvorení v skúšobni a štúdiu. Nie je nič krajšieho, než keď naša hudba robí radosť iným. Nabíja nás to. Na turné predstavíme nové piesne, ale tiež staršie veci v novom šate,“ uzatvára Aneta.

Album, ktorý patrí k aktuálne najpredávanejším nahrávkam v ČR, je možné zakúpiť v distribučnej sieti Supraphon alebo v exkluzívnej edícii s podpisom na www.langerovaaneta.cz.