ANDY McKEE – The Next Chapter Tour 2016 po prvý raz v Prahe

Andy McKee

Americký majster akustickej  a zároveň špeciálnej harfovej gitary, jedinečný na tejto planéte, príde vôbec po prvý raz do Českej republiky.

Jediný koncert se uskutoční v stredu 7. decembra 2016, v klube Meet Factory, v Prahe. Skladba Drifting dosiahla na servere YouTube 55 miliónov vzhliadnutí a je historicky jednou z najúspešnejších vôbec. Koncert v Prahe se uskutoční v rámci celosvetového turné THE NEXT CHAPTER, do Prahy pricestuje Andy z Tel Avivu a ďalej pokračuje do Osla.

Pražský klubový priestor Meet Factory, www.meetfactory.cz, bol vybraný  zámerne, aby sa v ňom cítili dobre všetci návštevníci koncertu, ktorí si prídu vychutnať jedinečný zážitok, ktorý tento rok  nemá v Prahe obdoby.

Počet miest je veľmi obmedzený, kto  chce byť  pri tom, nesmie dlho váhať.

Videopozvánka na pražský koncert: https://www.youtube.com/watch?v=d0PkP36-GIg

Prečo je Andy McKee tak výnimočný v tom, čo robí?
Andy vládne sviežou, mladistvou energiou a vkladá ju aj  do svojich autorských skladieb. Kladie veľký dôraz na štruktúru skladby a na jej melodickú zložku. Jeho hranie je potešením pre uši i oči, magicky mení kovové struny gitary na symfonický orchester pomocou špeciálnych techník. Používá iné naladenie, a tým získáva i odlišný zvuk a vyznenie svojich skladieb, vytvára zvuky perkusnými poklepaniami na rôzné časti gitary, čiastočnými kapodastrami či perfektným hraním oboma rukami. Jeho nezameniteľný štýl, naviac v spojení so špeciálnou harfovou gitarou, robí Andyho unikátnym s velkým vplyvom na svojich poslucháčov i kolegov umelcov.

Živé vystúpenia Andyho sa stali miestom fascinácie nad hudobným umením a dokonalosťou, získali mu mnoho verných fanúšikov. Na konci roku 2015 sa Andy rozhodol vydať „živý“ album, ktorý obsahuje všetky jeho zásadné skladby, zaznamenané na koncertoch v Aténách, Duluthe či Birminghame. Andy osobne prešiel záznamy všetkých troch koncertov a vybral najlepšie skladby. Dúfa, že jeho živý album poskytne fanúšikom možnosť znovu prežiť svoje obľúbené koncerty a umožní zažívať príval pozitívnej energie rovnako  ako koncerty samotné. A to i pre tých, ktorí jeho koncert ešte nemali šancu navštíviť.

„Vždy som chcel urobiť  živý album, pekných pár rokov som cítil, že je to chýbajúci čriepok  do  mojej  zbierky vydaných albumov,“  – hovorí Andy a pokračuje:  „Tento album obsahuje niektoré z mojich YouTube hitov ako ‚Drifting‘ a ‚Rylynn“, pesničky z môjho 2014 EP Mythmaker, a tiež „cover“ pieseň Michaela Hedgesa s názvom ‘Because It’s There’ hraný na harfovú gitaru, ktorý som doteraz nikde nevydal.“