Ancikrist módy

Aj tak raz nazvali Annnu Dello Russo, šéfku japonskej mutácie najznámejšieho a najsvetovejšieho časopisu o móde. Japonký Vogue riadi z pohodlia svojho talianskeho bytu, v ktorom býva aj so svojou malou sučkou Cucciolinou.  Tomuto titulu sa asi netreba veľmi čudovať. Na prvý pohľad je jasné, že svet módy je pre ňu svetom bez hraníc. Prudéria a konzervatívnosť tam nemajú čo robiť. Anna Dello Russo je toho živým dôkazom.

Niečo zo života

Narodila sa v Taliansku, v mestečku zvanom Bari. Tam aj vyštudovala taliansku literatúru  a história umenia. Nevedela však odolať vnútornému hlasu, že vo veľkom meste na ňu čakajú veľké veci. Odišla do Milána, kde sa prihlásila na milánsku školu dizajnu a módy Domus Academy. Už počas štúdia si vypestovala zberateľskú vášeň k módnym predmetom, ktorá v neskoršom veku narástla v gigantické rozmery.

 

Niečo o nej

V súčasnosti je hrdou majiteľkou celkovo 4 000 párov topánok. Túto svoju „skromnú“ zbierku nazýva svojou knižnicou. Ďalšou kuriozitou je, že ich má uložené v samostatnom byte, ktorý si pre tieto účely prenajíma.  Možno aj z toho dôvodu o nej ľudia z brandže hovoria ako o módnom maniakovi. Okrem tejto zbierky ju preslávili aj najneuveriteľnejšie pokrývky hlavy, ktoré sú pre ňu poznávacím znamením.

Celých 18 rokov pracovala na poste módnej redaktorky talianskeho Vogue, čo ju podľa jej vlastných slov veľmi sformovali. V súčasnosti je móda pre ňu všetko ak nie aj o niečo viac: „prehliadky sú pre mňa ako nedeľné omše. Pomáhajú mi udržať vieru“  vyznáva sa Anna Dello Ruso.

 

Zdroje:www.glamour.com, www.electronicshoping.com, www.shefinds.com, www.harpersbazaar.com, www.glamour.com, patriciaquintessence.blogspot.com, www.purseblog.com, www.style.com, www.theurbansilhouette.com