Amway a Yaleova univerzita rozšírili výskumné partnerstvo

LCL_IDEALRAD_TECH_IMG_1

Spoločnosť Amway rozšírila výskumné partnerstvo s Yaleovou univerzitou, ktoré potrvá do roku 2016. Exkluzívna trojročná dohoda prehĺbi vedecký výskum v rámci inovatívnej liečby kožnej pigmentácie. Táto spolupráca umožní vedcom Amway a Yale pokračovať v spoločnom porozumení molekulárnej biológie súvisiacej s pigmentáciou kože, predovšetkým s hyperpigmen-tovými poruchami.

Hlbší prieskum v tejto oblasti umožňuje výrobu efektívnejších a cielenejších produktov, najmä z rady ARTISTRY IDEAL RADIANCE.

„Partnerstvo s Amway, globálnym leadrom v oblasti starostlivosti o pleť, je obzvlášť vzrušujúce. Náš spoločný výskum bude inšpirovať cielený vedecký pokrok, ktorý umožní ženám po celom svete posilniť ich sebadôveru, “ povedal Dr. John Pawelek, expert v oblasti procesu pigmentácie.

Hyperpigmentové poruchy sú výsledkom zvýšeného malenínu, teda pigmentu zodpovedného za produkciu farby vo vlasoch, pokožke a očiach. Lokálna liečba predpokladá, že všetky problémy sú rovnaké a reagujú na liečbu ako takú. Napriek tomu klinické úspechy vyžadujú individuálnu diagnostiku a starostlivosť. Hyperpigmentácia a melazma (tmavé škvrny na koži) sa dajú relatívne rýchlo vyliečiť, zatiaľ čo odstrániť škvrny spôsobené vekom je oveľa ťažšie. Nový spoločný výskum sa bude usilovať o pochopenie týchto procesov a vývinu finálnych výrobkov, ktoré tieto problémy budú riešiť.

Dr. Pawelek je tiež členom vedeckej rady ARTISTRY, globálnej skupiny odborníkov na zdravie pokožky. Panel popredných akademikov a odborníkov z praxe, ktorý bol založený v roku 2007, radí vedcom v Amway v rade tém, nielen v oblasti starostlivosti o pokožku.

„Exkluzívne partnerstvo s Yaleovou univerzitou spája kľúčové piliere značky ARTISTRY – objavovanie, predstavy a invenciu,“ hovorí Catherine Ehrenbergerová, viceprezidentka pre výskum a vývoj v Amway. „Zvyšujeme našu vedeckú dôveryhodnosť vďaka pokroku, ktorý zvyšuje úroveň starostlivosti o pleť a pomáha zlepšovať životy žien po celom svete.“

Spoločnosť Amway spojením síl s Yaleovou univerzitou potvrdzuje pozíciu globálneho lídra na poli výskumu v oblasti krásy a zároveň prehlbuje tradične otvorený prístup k spolupráci s akademickou, štátnou aj mimovládnou sférou.

Viac informácií na: www.amway.com, www.amway.sk

Amway a Yaleova univerzita rozšírili výskumné partnerstvo