Allianz – SP má nového člena predstavenstva a viceprezidenta

Novým členom predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne a viceprezidentom rezortu financií a riadenia rizík je od 1. decembra 2017  Venelin Yanakiev.

Vo funkcii vystriedal Martina Wrickeho, ktorý odchádza na pozíciu šéfa financií regiónu strednej a východnej Európy skupiny Allianz v Mníchove.

Venelin Yanakiev
Venelin Yanakiev

Venelin Yanakiev (44) pôsobí v oblasti poisťovníctva a financií od roku 1999. Do spoločnosti Allianz prišiel v roku 2011, keď nastúpil na pozíciu šéfa tímu aktuárov pre životné poistenie skupiny Allianz v Mníchove. Predtým vystriedal viacero pozícií v spoločnosti AEGON v USA, Holandsku a v Maďarsku. Bakalársky titul z aplikovanej ekonómie získal na  American University v Bulharsku. Vysokoškolské štúdium dokončil na University of Notre Damme v štáte Indiana, USA, kde získal titul Master of Arts z ekonómie. Pochádza z Bulharska.

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je trhovým lídrom v poskytovaní vysoko kvalitných služieb a produktov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Vedeli ste, že…

  • sme v roku 2017 obhájili titul najlepšie komunikujúca poisťovňa v ankete Hermes Komunikátor roka 2017?
  • sme v roku 2016 zvíťazili v celoslovenskej ankete SIBAF® award a stali sme sa víťazom kategórie havarijné poistenie vozidiel a víťazom kategórie poistenie priemyslu a podnikateľov?
  • naše produkty získali v súťaži Zlatá minca 2016 spolu 12 ocenení a obhájili sme titul Najinovatívnejšia poisťovňa a Objav roka?
  • v roku 2017 klienti Allianz – SP nahlásili každú piatu poistnú udalosť online?
  • od svojho vzniku venovala Nadácia Allianz na verejnoprospešné projekty už viac ako 1 000 000 eur?