Alberta Ferretti Cruise 2024 – výletná módna šou na podporu regiónu Emilia-Romagna

V rodisku  režiséra Federica Felliniho v Rimini sa 26. mája 2023 uskutočnila výletná šou talianskej značky Alberta Ferretti 2024 aj napriek prívalovým dažďom, ktoré spustošili regióny Emilia Romangna a Marche.

 

Pozitívne posolstvo adresované celému svetu na úpätí Castel Sismondo v Rimini bolo spojené s morálnou a finančnou podporou obetiam katastrof v regióne.

Toto miesto je pre mňa domovom. Mám tu svoju rodinu, svoje korene, svoju súčasnosť,“ povedala dizajnérka Alberta Ferretti.

Módna show sa udiala na Piazza Malatesta pred Castel Sismondo (pevnosť z 15. storočia), ktorý bol zrekonštruovaný podľa Leonarda da Vinciho,  v ktorom sa nachádza v súčasnosti múzeum Federica Felliniho.


Slávny taliansky režisér Federico Fellini.

Modelky predvádzali na hudbu filmového skladateľa Nina Rotu a scény z Felliniho najznámejších filmov sa premietali na hradné múry. Miestni obyvatelia si mohli vychutnať módnu prehliadku zo svojich balkónov a  ulíc.

Kolekcia niesla prírodné farby piesku, hnedú farbu kameňov hradu, zelenú lúku modrú oblohu, červený západ slnka a trblietky odrážajúce sa na vodách.

Alberta Ferretti v kolekcii 2024 zakomponovala filmového ducha Felliniho v podobe flitrových rób, pelerín a dramatických vzdušných siluet. Predstavila ľahké plášte, večerné zvrchníky, slipové šaty, éterické priesvitné róby s potlačami Castel Sismondo, semišové sukne, puzdrové šaty z mäkkých látok a  ceruzkové sukne.

Taliansku dizajnérku preslávili éterické šaty, ktoré s obľubou nosia celebrity na červených kobercoch.

Ďalej dlhé plášte s kapucňami s flitrami, padané nohavicové kostýmy, trenčkoty a ľahké blúzky.

Vo finále sa 32 dobrovoľníkov, ktorí aktívne pomáhali obyvateľom postihnutým povodňami, prešlo po móle v tričkách s nápisomIO CI SONO“ –  „Som tu“. Tričko bude na predaj a výťažok venovaný na charitu.

Kreatívny riaditeľ značky Philosophy by Lorenzo Serafini sa na zúčastnil módnej šou a urobil z Ferrettikráľovnú regiónu“.

Obrázky: Alberta Ferretti
Autor: Ing. arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com