Akú kozmetiku vybrať pre muža

Kozmetika sa často spája so ženami. Široký výber rôznych produktov na rôzne typy pleti a rôzne kožné problémy ale nie je obmedzený len pre nežnejšiu časť populácie. Ak neviete čo manželovi, partnerovi alebo kolegovi kúpiť pod stromček zamerajte sa na kozmetiku pre pánov. Aj tu je z čoho vyberať.

 

Dezodoranty, antiperspiranty

Dezodoranty a aj antiperspiranty zmierňujú potenie a zápach. Faktom je, že muži sa viac potia, preto určite nespravíte zle ak jeden z nich vyberiete. Vybrať môžete podľa vône, vlastností alebo značky kozmetiky, ktorú muž preferuje.

Sprchové gély

Tu je výber naozaj široký. Môžete si vybrať len pánsky sprchový gél alebo sprchový gél 2 v 1 alebo 3 v 1. Vybrať môžete nie len podľa značky alebo vône ale aj podľa typu pleti. Ak kupujete sprchový gél 2 v 1 (gél aj šampón) môžete vybrať produkt proti lupinám alebo na mastné vlasy.

Starostlivosť o mužskú pleť

Zbadali ste na pleti partnera čierne bodky? Vyberte mu vhodný krém alebo čistiaci gél na mužskú pleť. Mužská pleť je vďaka holeniu často namáhaná a podráždená. Krém alebo voda po holení so zložkami, ktoré pleť upokoja je vhodný darček aj pod stromček.

Ak muža trápi akné a nechce to priznať vyberte za neho. Prednášky o tom čo akné spôsobuje a ako sa zbaviť akné ho asi veľmi nezaujmú, ale sada kozmetiky určená na tento kožný problém mu radosť určite urobí.

Pokiaľ si váš partner na kozmetiku nepotrpí a ani ju pravidelne nepoužíva vyberte mu aspoň hydratačný krém. Dostatok vlhkosti potrebuje ako ženská tak aj mužská pleť.

Šampóny na vlasy

V tejto kategórii sa pri výbere zamerajte na účes a typ vlasov vášho partnera. Existuje vlasová kozmetika pre pánov na vytvarovanie účesu ale aj kozmetika proti vypadávaniu vlasov či na podporu ich rastu. Ak má partner problém s lupinami alebo mastnými vlasmi môžete sa pri výbere zamerať aj na tento problém.

Pri výbere pánskej kozmetiky sa orientujte podľa potrieb partnera. Ak má problém s akné nekupujte mu kozmetiku, ktorá s akné pomohla vám, ale zamerajte sa len na pánsku kozmetiku. Prípravky, ktoré pomohli s pleťou vám, vášmu partnerovi nepomôžu. Pri výbere pánskych parfumov vyberajte vôňu, ktorú preferuje partner. Pokiaľ by ste vybrali parfum, ktorý vonia vám a nie jemu nepoužíval by ho a to predsa nechcete.