Ako zostanete dlho mladá?

Základom dlhovekosti je určite spokojnosť, radosť zo života, ale aj správny životný štýl, s ktorým súvisí pohyb a zdravá vyvážená strava. Naopak, neduhy ako fajčenie, alkohol, stres, málo pohybu nám na fyzickom, ani na psychickom zdraví nepridávajú. Na dlhovekosť určite vplýva genetika, ale sú veci ktoré  môžeme ovplyvniť aj my.

 

Zdravý štýl

Až na 80 percent ovplyvňujeme svoje zdravie vlastným životným štýlom. Zvyšných 20 súvisí s ďalšími vplyvmi, ako je dedičnosť a celková zdravotná starostlivosť. K dôležitým bodom zdravého života patrí zdravá výživa, strava bohatá na ovocie, zeleninu, dostatočný pohyb, obmedzená konzumácia alkoholu, vylúčenie cigariet. K dlhovekosti určite neprospeje nedostatok spánku, stres, fyzická či psychická vyčerpanosť.

 

Hýbte sa

Ak sa dá, cvičte! Hýbte sa neustále, aj keď na to nemáte chuť v tomto chladnom počasí. Asi sa vám už po práci nechce prechádzať, no lenivosťou si ku kondičke a k energii nedomôžete. Každý, kto si už dobre zacvičil, vie, aký úžasný pocit potom nastane. Vyberte si z rôznych druhov športu, ktoré sú vám najbližšie a venujte sa sama sebe aj touto formou. Či už pôjde o fitnes, aerobik, jumping či plávanie, každý druh športu vám dodá energiu. Istá štúdia dokázala, že napríklad beh vám dodá až štyri roky života.

 

Pravidelný sex

Pravidelný sex vplýva na zdravie pozitívne, utužuje vzťah, odbúrava stres, znižuje krvný tlak, imunitu. Okrem toho vám uspokojivý sex dva až trikrát týždenne pridá až tri roky života.

 

Odstráňte samotu

Človek sa sám necíti dobre. Každý potrebuje niekoho, s kým sa môže tešiť i smútiť. Vedecké správy dokázali, že ľudia, ktoré nemajú kladné vzťahy s kamarátmi a rodinou, zomierajú častejšie na srdcové choroby.

 

Tešte sa zo života

Dôležitá je radosť zo života, úsmev na tvári, stretávanie sa s ľuďmi. Najideálnejšie je mať výbornú prácu, čas na rodinu a priateľov, na svoje záujmy. Skĺbiť všetko dokopy sa zrejme nedá stále, ale za pokus to stojí. A aj keď vás niečo hnevá, povedzte si, že máte jediný život a stojí za to.

Autor: INA
Foto: http://mysecretceres.com/wp-content/uploads/