Ako zlepšiť kvalitu života seniorov

S vysokým vekom prichádza múdrosť, no ubúda vitalita, oslabujú sa zmysly a činnosť mozgu, rany sa pomalšie hoja a nastupujú aj civilizačné ochorenia. To všetko znehodnocuje kvalitu života seniorov. Aby ste ju dokázali zvýšiť, potrebujete myslieť aj na prevenciu pred alzheimerovou chorobou, chrániť sa pred cukrovkou, vysokým krvným tlakom, zabúda- ním, osteoporózou a ďalšími neduhmi starnutia.

Dôležité je zosilnenie kĺbov
Seniorom vo veľkej miere chýbajú vitamíny a minerály. Najmä kvôli nedostatku vitamínov C a B6 je imunitný systém skôr narodených veľmi oslabený. Syntetické náhrady často už dôchodcovia nedokážu dobre absorbovať a prírodne zastúpených látok je v priemyselne vyrábanej strave málo. Chrániť sa pred množstvom ochorení dokážeme dostatočným prísunom prírodných živín. Spomedzi všetkých rastlín je, podľa súčasných vedomostí, najvýživnejšiou Moringa Caribbean, ktorá slúži ako prevencia proti stareckej demencii a zlepšuje kvalitu života seniorov. Navyše obsahuje najviac minerálov, vitamínov a proteínov. Moringa Caribbean zlepšuje vstrebávanie živín, je významným zdrojom antioxidantov, podporuje imunitný systém, pomáha dôslednému okysličovaniu tkanív, dobrej cirkulácii krvi a zachováva zdravé kosti a kĺby.

Život seniorov skvalitňuje strava
Moringa je výtatným zdrojom prírodných výživných látok. Najdôležitejšie sú vitamíny. Nedostatok vitamínu A postihuje mnoho seniorov a prináša so sebou problémy so zrakom. Umelé vitamínové doplnky bývajú nebezpečné, pretože v starobe už optimálne nefunguje metabolizmus pečene a v dôsledku toho môže dochádzať aj k predávkovaniu vitamínom A. Moringa je prírodný produkt a zrovnovažuje organizmus starších ľudí. Obsahuje prekurzory vitamínu A, beta-karotény, z ktorých si telo môže podľa potreby vitamín A samo vyrobiť. Moringa je jedným z najlepších zdrojov vápnika vôbec, pretože vápnik z tejto rastliny, rovnako ako všetky ostatné prvky, je dobre biologicky využiteľný. To pomáha zosilniť kosti a kĺby. Starší ľudia majú aj zvýšenú potrebu minerálov, ako je zinok, horčík, draslík, selén a chróm. Nedostatok zinku a selénu oslabuje imunitný systém, nedostatok zinku vedie okrem toho aj k zhoršenému hojeniu zranení. Pre zachovanie duševnej výkonnosti aj v starobe sú ďalej dôležité vitamín B3, vitamín E, vitamín C, železo, vitamín B2, B6, B12 a kyselina listová. Vďaka tomu sa predchádza bolesti svalov a organizmus staršieho človeka rýchlejšie regeneruje.

Čisto prírodný produkt
V krajinách pôvodu sa moringa konzumuje väčšinou surová, varená, dusená alebo pražená. Pripravuje sa z nej aj čaj, ktorý sa tradične pije ako prevencia proti chorobám a na podporu zdravia, ale používa sa aj zvonku, napr. pri kožných problémoch. V našich zemepisných šírkach je však dôležitý predovšetkýmprášok z listov moringy. Listy totiž sušením a zomletím získajú trvanlivosť, bez toho, aby stratili svoj účinok a dajú sa dopraviť priamo k nám domov. Je dôležité zopakovať, že sa jedná o prírodný produkt – moringa vyrastie na plantáži v karibiku, spracuje sa, usuší a distribuuje. U nás sa dá nájsť vo forme kapsulí, ktoré obsahujú sušený prípravok.

https://www.moringacaribbean.sk/kapsule-60ks