Ako žiť dlho a zdravo? Stačí využiť aspoň 3 tipy z nášho zoznamu

Vedeli ste o tom, že v stredoveku bola v mnohých krajinách priemerná dĺžka života ľudí len 30 rokov? Začiatkom 19. storočia sa priemerná dĺžka života začala zvyšovať, od roku 1900 sa viac ako zdvojnásobila a v súčasnosti presahuje 70 rokov. Chcete aj vy žiť dlho a bez zdravotných ťažkostí.

 

S pevnou vôľou a našimi tipmi tento cieľ určite dosiahnete.

Funguje to takto. Zoberte si dva alebo tri tipy z nášho jednoduchého zoznamu, o ktorých viete, že ich zvládnete pravidelne dodržiavať a pozitívny efekt sa určite dostaví.

 

Nájdite si čas na relax

Náš mozog reaguje na stres v každodennom živote veľmi citlivo. Najčastejšie tak, že v tele uvoľňuje viac stresového hormónu kortizolu. Udržuje nás bdelých a aktívnych aj keď sme vyčerpaní a unavení, oslabuje imunitný systém a zhoršuje náš metabolizmus. Čo robiť, aby sa to nestalo? Stačí si po každej fyzickej i psychickej námahe nájsť čas na relax!

Výlet k moru so štýlovou látkovou taškou s potlačou, turistika v prírode, autogénny tréning, progresívna svalová relaxácia, meditácia alebo cvičenie jogy. Z dlhodobého hľadiska sa snažte eliminovať svoje najväčšie stresory, ktoré podporujú vznik mnohých nepríjemných ochorení zhoršujúcich dĺžku a kvalitu života a efekt sa dostaví.

 

Doprajte si dúšok lahodného čaju

Aj správny čaj zaisťuje uvoľnenie tela, pečene a obličiek. Mohli by ste si ho pripraviť z rôznych produktov a byliniek, my vám však odporúčame ten z Čagy sibírskej. Prečo?

Čaga je jedným z najväčších liečiv a tonikov nášho storočia. Jej zložky bojujú proti rakovine, regulujú hladinu cukru v krvi, zvyšujú výkonnosť nadobličiek a zároveň regulujú celý endokrinný systém, odbúravajú takzvaný biofilm a ničia nezdravé plesne v tráviacom trakte.

Hoci sa táto pôvodom huba vyskytuje na mnohých druhoch stromov, existujú dôkazy, že exempláre rastúce na breze a zbierané na jeseň alebo na jar sú najliečivejšie. Tak si ju na základe týchto informácií vyberte a pripravte z nej elixír dlhovekosti.

 

Vyriešte svoju nespavosť

Príčiny nespavosti sú rôzne a siahajú od typického každodenného stresu až po psychické problémy a rôzne choroby. Ak na vašu nespavosť nezaberá žiadna meditačná technika ani životný štýl, môžete využiť kvalitný konopný olej CBD.

CBD, skratka pre  kanabidiol, je po THC druhou najdôležitejšou zlúčeninou v rastline konope. Na získanie CBD oleja sa používajú legálne odrody konope, ktoré obsahujú veľa CBD, ale žiadne percento THC, vďaka čomu je ich ponuka legálna.

Výťažky z tejto rastliny sa už po stáročia používajú ako prostriedok nielen na spanie. Upokojujúci a relaxačný účinok znamená pre mnohých ľudí najmä zvýšenie kvality života.

Veľkým prínosom konzumácie tohto oleja je vysoký obsah antioxidantov, vitamínov a ďalších pre telo i myseľ prospešných látok.

Jedzte prirodzené potraviny

Polievka z konzervy, rýchle občerstvenie alebo balené jedlo – všetky tieto potraviny by sa mali dostať z vašej komory a chladničky preč. Sú priemyselne upravované a často zmiešané s chemickými látkami. Uprednostňujte naopak používanie čerstvých produktov, ktoré poskytujú telu čistú energiu a cenné živiny. Pretože stále platí, že ste to, čo jete!

 

Priorita číslo jeden

Ciele ako „nadobudnúť kondíciu“ alebo „schudnúť“ nie je možné dosiahnuť práškom, tabletkami alebo hladovaním. Všetko to začína vaším osobným rozhodnutím, že vaše zdravie bude prioritou. Tak sa rozhodnite správne a uvidíte, že dlhovekosť bude za túto investíciu tou najlepšou odmenou.

Zdroj obrázkov: 1.Dimj/Shutterstock.com; 2.New Africa/Shutterstock.com