AKO VO VLASTNEJ KOŽI

Predstava, že poriadny rocker alebo motorkár nemá vo svojom šatníku aspoň jednu koženú bundu by vybočovala z akýchkoľvek utkvelých predstáv a zaužívaných stereotypoch o tom, ako má taký správny motorkár či rocker vyzerať. Ak by ju nemali bol by to pre nás rovnaký šok ako si predstaviť Stevena Tylera v baletnom trikote.

To, že je kožená bunda spájaná s tvrdými chlapíkmi je už dávno prekonaný mýtus. Dne s by ju mal mať vo svojom šatníku každý- bez výnimky. Prečo? Lebo kožená bunda je dnes ikonou, kultovou záležitosťou a nevyhnutnosťou.

 

Univerzálny kúsok

Kožená bunda je geniálna najmä vďaka svojej univerzálnosti. Neexistuje žiadny kúsok vo vašom šatníku, ku ktorému by ste ju nemohli zladiť. Hodí sa rovnako k nohaviciam, sukniam najrôznejších dĺžok, šortkám a dokonca aj k šatám. Práve v kombinácii s nimi vytvára najostrejší kontrast a to najmä ak sú to šaty s jemnou kvetinovou potlačou alebo z ľahkého materiálu ako je napríklad hodváb. Kožená bunda totiž vždy každému looku prepožičia kúsok zo svojej drsnej  rockovej duše.

Najuniverzálnejšou farbou je aj v tomto prípade čierna, ale aj vo farebných variáciách vyzerá vždy skvelo a originálne.

Bunda nie je jediný kúsok oblečenia, ktorému koža „sekne“. Veľmi sexi sú aj kožené sukne alebo celokožené šaty.

 

Nie je všetko koža, čo sa blyští

Mnohí milovníci zvierat uprednostňujú koženku pred „echtes Leder“, pretože je im ľúto živého tvora, ktorý sa stane obeťou ich dopytu. Je pravda, že v súčasnosti je mnoho prípadov kedy je spracovanie koženky na takej vysokej úrovni, že je na nerozoznanie od pravej kože. Aspoň čo sa zjavu týka. Vlastnosti kvalitnej kožnej bundy totiž nič nenahradí. Koža totiž v prvom rade „dýcha“ a dokáže sa dokonale prispôsobiť až do takej miery, že sa stane skutočne vašou druhou kožou najmä pomerne dobre tepelne izoluje, že je ideálna na prvé jarné dni.

Okrem toho ak si z času na čas doprajete steak alebo dobrú sviečkovú, tak potom si skutočne môžete dopriať aj jednu pravú koženú bundu.

 

Zdroj:  weheartit.com, www.chictopia.com, fashionforgirlsss.blogspot.com, shop.mango.com, www.fabsugar.com, keepthebeat.mango.com, fashionfinder.asos.com, fashionfinder.asos.com, thehotandcool.blogspot.com, www.barbious.com, www.posh24.com