Ako umyjete okná bez námahy?

S príchodom jari sa snažíme aj v našich domácnostiach upratať, zlikvidovať kopy nepotrebných vecí, čo sme si domov navláčili. Poodkladať do skríň bundy a lyžiarske kombinézy, poupratovať v poličkách, vygruntovať všetko od stropu až po podlahu. Nech sa všetko skvie čistotou, nech aj ku nám domov zavíta jar so svojou omamnou vôňou a pestrými farbami!

V rebríčku najneobľúbenejších prác pri jarnom upratovaní jednoznačne vedie drina zvaná umývanie okien. Mnohí z nás túto gymnastiku s handrou a novinovým papierom v ruke odkladajú až do posledného okamihu – keď však vykukne prvé jarné slnko a nekompromisne si posvieti na špinavé sklenené výplne okien, niet viac čo odkladať a treba sa pustiť do práce!

Ani umývanie okien však nemusí byť žiadna drina, ak uvítate pomoc inovatívnej technológie a pri práci vám bude sekundovať šikovný pomocník. Nemáme na mysli manžela, tentoraz sa spoľahnite na akumulátorový čistič okien so suchým a mokrým odsávaním Orava Lautus! Vďaka nemu aj u vás doma skončí tortúra s handrami a handričkami, leštiacimi prostriedkami a gučami novinového papiera! Orava Lautus je totiž šikovnou kombináciou dokonale priliehajúcej stierky a odsávača. Výborne sadne do ruky, neváži veľa (len 740 g), takže ho v ruke udržíte aj v dlhšiu dobu, kým umyjete všetky okná na vašom dome či byte, a manipulácia s ním je naozaj jednoduchá. Ako sa používa? Najprv okná zľahka umyjete klasicky – handrou namočenou vo vode s trochou saponátu, alebo ich prejdete navlhčenou hubkou. Potom sa už k slovu dostane moderná technológia – zapnete Orava Lautus a prechádzate ním po okne zhora dole. Keďže pracuje ako odsávač (aj na mokro), všetku špinavú vodu hygienicky vysaje ako malý vysávač do 180 ml integrovanej nádobky bez kontaktu vašich rúk so znečistenou vodou. Šírka stierky je až 28 cm, takže má naozaj veľký záber. Okná preleští, aby mohli zažiariť čistotou bez toho, že vás po umývaní hoci aj všetkých okien na jeden šup boleli kríže a mali ste presilené zápästia. Ľahko sa s ním manipuluje vďaka 360-stupňovej otočnej hlavici, vďaka ktorej sa bez problémov dostanete aj do rohov okna. Na boj s nečistotou vo výškach je vybavený teleskopickou tyčou. Už si tak viac nemusíte ťahať z miestnosti do miestnosti stoličku, na ktorú by ste potom museli vyskakovať, aby boli aj horné partie okna dokonale čisté. Rovnako ako pri oknách, hravo vám pomôže aj pri umývaní a leštení zrkadiel, sklenených výplní sprchového kúta, kachličiek a poslúži aj na umývanie vertikálnych sklenených plôch – napríklad konferenčných stolíkov.

Orava Lautus funguje na akumulátorovú batériu. Na jedno nabitie vydrží pracovať 30 minút, za 3 hodiny nabíjania je však zas pripravený poslúžiť, aby krásne umyté okná tešili vás pri pohľade z bytu von a okoloidúci mohli z ulice žasnúť, ako sa vám len podarilo tie okná tak dočista vydrhnúť. Nabitý ho môžete mať po ruke kedykoľvek, keď bude potrebné zmyť z okna aj tú najmenšiu šmuhu, špinku čo odtlačok detskej ruky. Deti totiž vždy najviac baví capkať po oknách práve vtedy, keď sú čerstvo umytéJ.

Keďže Orava Lautus odsáva aj na sucho, kedykoľvek vám výborne poslúži aj ako malý vysávač na odstránenie prachu a smietok z gauča, postelí, zo záclon a závesov.

Viac technických informácií o akumulátorovom čističi okien Orava Latus nájdete tu.

Video, ako Orava Lautus používať, nájdete tu.
www.orava.eu