Ako spáliť kalórie rýchlo a účinne?

Kalórie! Tie trápia mnohé z nás! Riešime ich nech robíme, čo robíme. Ale ruku na srdce- hýbeme sa dostatočne? Jednou a možno aj jedinou istotou, že nepriberieme je pohyb, preto športujte a hýbte sa!

Zásadou je, aby ste si vybrali taký šport, ktorý vás bude baviť a vy z neho budete mať aj osoh.

Jumping

Ide o stále viac populárnejšie skupinové cvičenie na patentovaných trampolínkach, ktoré vedie vyškolený inštruktor, je zábavné, šetrné na kĺby. Je to aeróbny program na patentovaných trampolínach a je určený pre všetky generácie. Vytvára duševnú a fyzickú rovnováhu. Program jumping vychádza z pocitu voľnosti a úprimnej radosti z pohybu. Na jednej hodine Jumpingu môžete spáliť 1200 až 1500 kcal za 60 minút. Jumping má aj mnoho zdravotných výhod:

-pomáha znižovať krvný tlak

-podporuje lymfatický obeh rovnako ako prietok krvi v žilách obehového systému

-znižuje hladinu cholesterolu

-stimuluje metabolizmus, čím sa znižuje pravdepodobnosť obezity a iné.

Rýchla chôdza

Je to azda najjednoduchšia forma spaľovania kalórií. Môže sa praktizovať každý deň a môže ju praktizovať takmer každý. Na tento druh športu nepotrebujete špeciálne vybavenie a pomôže vám spáliť až 170 kalórií za 30 minút.

Beh

Ak vás nebaví cvičenie v uzavretých priestoroch, vyberte sa do prírody a behajte. Výsledok uvidíte už po niekoľkých týždňoch. Za 30 minút spálite až 374 kalórií. Vyformujete si tak nohy, zadok a paže. Začnite rýchlejšou chôdzou a postupne naberajte rýchlosť.

Tenis, squash, bedminton

Na tieto športy vás stačí raketa a loptička, príp. košík- jednoducho triafajte loptičky a spaľujte kalórie. Skutočne sa pri tom i na malej ploche nabeháte a účinky hneď pocítite. Za 30 minút spálite približne 270 kalórií.

Tanec

Pri tanci spálite za 30 minút 221 kalórií. Precvičíte si pritom celé telo a okrem toho, že sa naučíte tancovať, budete skvelo vyzerať!

Korčuľovanie

Jar je predo dvermi a počasie víta všetkých vonku. Vynikajúci efekt na spaľovanie kalórií má práve inline korčuľovanie. Pri tomto športe sa hýbete zo strany na stranu, a tak zoštíhľujete a posilňujete sedacie svalstvo a stehná. Za 30 minút spálite až 425 kalórií.

Plávanie

Počas hodiny plávania môžete stratiť energiu v hodnote 750 kalórií. Posilníte všetky dôležité svalové skupiny. Plávanie je výborným rehabilitačným prostriedkom pre ľudí, ktorí trpia bolesťami chrbtice.

Skákanie cez švihadlo

Kalórie pri skákaní cez švihadlo spálite veľmi rýchlo, konkrétnejšie 340 kalórií za 30 minút. Aj keď to vyzerá jednoducho, vonkoncom to také nie je. Pozor si dajte vtedy, ak máte problémy s kĺbmi. Skákať môžete na jednej nohe či oboma nohami naraz.

Zdroj:http://kde.sportujeme.sk/detail/fitness/justdojump-cvicenie-jumping/965_, http://aerobic.cvicte.sk/aerobic-1/zoznam-sportovych-aktivit-pri-ktorych-schudnete

Foto:http://www.allforhealth.eu/sk/precitajte_si/kondicia_a_sport/in_line_korculovanie_nie_je_len_vyborna_sportova_aktivita/,http://www.sheknows.com/health-and-wellness/articles/823165/runner-alert-running-can-damage-your-heart.