Ako si vybrať plavky podľa postavy? S nami to zvládnete

Pokiaľ si nie ste istá, ako si vybrať plavky presne pre vašu postavu, tak vám v tomto článku pomôžeme tie najlepšie vzory a strihy. Spísali sme pre vás praktické tipy a rady, na čo si pri výbere dať pozor a na čo sa naopak zamerať.

 

Aby bruško pôsobilo plochejšie

Keď je pás širší ako boky a rovnaký alebo takmer rovnako široký ako poprsie, snažte sa vyberať dámske plavky s riasenými panelmi, detailmi, ako je farebný horný diel, a tmavými alebo jednofarebnými spodnými dielmi. Úplne ideálne sú tankini plavky , ktoré spájajú plusy jednodielných a dvojdielných plaviek. Zakrývajú bruško, ale sú pohodlné, nikde neťahajú a neprekážajú. Pokiaľ si nie ste istá, ako také tankini vyzerajú, tak vám to prezradíme. Podprsenka je predĺžená a pôsobí trochu ako tielko . Vďaka tomu ju pri opaľovaní jednoducho vyhrnete a pri prechádzke alebo vo vode zase zhrniete.

Máte postavu presýpacích hodín?

Pre tvar presýpacích hodín platí, že poprsie a boky sú približne rovnako široké, ale pás je výrazne užší. Dámy s touto postavou majú asi najväčší výber, pretože ich postava toho veľmi nepotrebuje. Rovnako ako pri širších bokoch je ideálne zvýrazniť pás, k tomu pomôžu napríklad monokin, čo sú rafinovane strihané jednodielne plavky. Dajte si pozor na nízky strih nohavičiek, mohol by sa vám nepríjemne zarezávať do bokov, čo by vám ilúziu presýpacích hodín jednoducho pokazilo.

Zdroj: Tomáš K.