Ako si spríjemniť dlhé cestovanie

Poznáme to najmä my, veční cestovatelia. Cestujeme hore dole, krížom krážom a najhoršie je, ak sme pritom úplne samy. Vtedy nás čaká niekoľkohodinová cesta a my premýšľame, ako ju naplniť.    

 

Jednou z možností je, že si zapneme hudbu a pozorujeme krásu prírody. Nielenže nás upokojí, ale začneme premýšľať, doslova meditovať nad všetkým, možno aj nad svojím životom. Hudba nás imaginárne posunie v čase niekde inde, kde by sme v tú chvíľu chceli byť a nám sa aj takýmto spôsobom cesta aspoň o pár desiatom minút skráti. Ďalším variantom je, keď si vezmeme nejaký časopis alebo obľúbenú knihu. No nie všetci z nás to dokážeme. Myslím tým čítať počas cestovania. Poznám pár ľudí a ani ja nie som výnimkou, že nám počas cestovania býva zle. A počas toho ako čítame ešte viac. Začneme sa nám krútiť hlava a my vtedy myslíme len na to, nech už sme na mieste alebo aspoň na čerstvom vzduchu. Tak tento nápad spojený s čítaním vašej obľúbenej knihy radíme len tým, ktorých táto „vada“ neobmedzuje. A čo tak spoznať nových ľudí? Ak ste veľmi komunikatívny typ, nebude žiadnym problémom, ak nadviažete kontakt s osobou, ktorá je možno práve vedľa vás. Ak narazíte tiež na veľmi „ukecaného“ človeka, máte opäť (aj) o zábavu postarané. Pre tých, ktorí si chcú trošku „prečistiť“ myseľ a prevetrať ich mysle odporúčame si zobrať na cestu krížovky, sudoku alebo inú, zaujímavú činnosť s ktorou sa nebudete nudiť. A poslednou, osvedčenou radou je, ak si len tak zatvoríte oči a budeme snívať svoje vlastné sny, až kým sa neocitnete na konečnej. 🙂

Ak už vás aj tieto činnosti omrzeli, najlepšie je už len ísť s niekým, kto rád cestuje, koho dobre poznáte a s kým sa nenudíte. No niekedy aj takáto cesta „sám so sebou“ dokáže človeku prevetrať vlastné myšlienky a takto si spríjemniť aj to vlastné cestovanie.

Autor: Miriama L.
Foto: Ingimage