Ako sa správne starať o vlasy v zime? Dôležitá je výživa, ale aj správne produkty.

Mráz, sneh, prechody z tepla do zimy a aj suchý vzduch vo vykurovaných miestnostiach. To všetko sa podpíše na vzhľade našich vlasov v zimných mesiacoch. Tie sú často bez objemu, nepoddajné, so sklonom k ​​elektrizovaniu a bez lesku.  Ich presušeniu a lámaniu však môžete predchádzať vhodnou starostlivosťou.

 

Zvoľte správnu výživu

Dodávať vlasom správne živiny je potrebné celoročne, no v zime je však vhodné túto starostlivosť ešte zintenzívniť. Počas chladných mesiacov vlasy trpia, preto je základom starostlivosti správna výživa. Vlasom prospievajú zdravé tuky obsiahnuté v orieškoch a semienkach, v avokáde či dokonca rôzne prírodné a hydratačné oleje. Preto je ideálne zvoliť si produkty, ktoré tieto výživné zložky obsahujú.  Z minerálov si vlasy cenia hlavne zinok obsiahnutý v morských plodoch alebo výťažok z morských rias, ktoré podporujú rast vlasov, a dodávajú im zdravie, krásu a vitalitu. Nemenej dôležité sú vitamíny, obzvlášť celý B komplex a vitamíny A, C a E, ktoré slúžia ako účinné antioxidanty.

 

Pomocníkov vyberajte starostlivo

Aj v zime platí pravidlo, že je lepšie nechať vlasy prirodzene uschnúť, než na ich vysúšanie používať sušiče. No vieme, že to častokrát nie je ideálne. Preto pri sušení vlasov fénom požívajte teplejší vzduch a nie ten príliš horúci. Vyhnete sa tým nechceným teplotným šokom. Kvalitný fén s niekoľkými stupňami teploty a nastavením intenzity prúdenia vzduchu tak bude (nielen) v zime vašou pravou rukou. Pri výbere fénu sa odporúčame zamerať aj na funkciu ionizácie. Ionizácia je technológia, ktorá zaistí ochranu vlasov počas ich sušenia, dokáže ich vysušiť za kratšiu dobu, dodá vlasom lesk  a zároveň zabráni elektrizovaniu, krepateniu a presušeniu vlasov. Starostlivosť o vaše vlasy tak bude nielen šetrnejšia, ale aj efektívnejšia. Ionty zaistia udržanie optimálnej vlhkosti, ktorú vo vlasoch „uzamknú“ a vlasy budú viditeľne lesklejšie a budú pôsobiť upraveným dojmom.

Nezabúdajte aj na pokožku hlavy

Okrem vlasov samotných by ste sa mali zamerať aj na zdravie vašej  vlasovej pokožky. A pravdepodobne najúčinnejším a najjednoduchším liečivým prostriedkom pre suchú pokožku hlavy je jej masáž. Masáže pokožky hlavy stimulujú prirodzenú produkciu mazu a zvyšujú prietok krvi smerom k vlasovým folikulom, teda umožňujú im prijať viac živín a podporiť tak rast vlasov. Použitie olejov počas masáže môže byť nielen terapeutické, ale tiež pôsobiť ako prirodzený protizápalový a antibakteriálny prostriedok, ktorý vyrieši svrbenie a upokojí pokožku hlavy. Ideálne sú prírodné a bio oleje , ktoré výborne hydratujú vlasy, uceľujú ich štruktúru a zabraňujú ich lámaniu. Bio zloženie zaručí, že olej pokožku hlavy nedráždi. Veľkým pomocníkom v starostlivosti o vlasovú pokožku sú tiež peelingy aj rôzne revitalizačné masky. Tie pokožku hlavy detoxikujú, zbavujú ju nečistôt a tým poskytujú okamžitú úľavu podráždenej, svrbiacej alebo olupujúcej sa pokožke.

Ak túžite po silných a lesklých, zdravých vlasoch, zdravá vlasová pokožka je základ.

Autor: Nina M.
Ilustračná fotografia: pinterest.com