AKO SA OBLIECŤ NA FIREMNÝ VEČIEROK PODĽA AKTUÁLNYCH TRENDOV?

Dostali ste aj vy pozvánku na firemnú párty a trápite sa dilemou, čo si obliecť? V tom lepšom prípade vaša pozvánka obsahuje aj odporúčané oblečenie, v tom horšom prípade to hostiteľ necháva na vás. Čo sa na firemný večierok hodí a čo by ste zo skrine rozhodne nemali vytiahnuť radí módna návrhárka Veronika Gall, ktorá oblieka popredné slovenské podnikateľky a dámy slovenského šoubiznisu.

 

Aktuálnym trendom je organizácia večierkov v duchu tridsiatych, päťdesiatych či šesťdesiatych rokov, no téma môže byť akákoľvek. Pokiaľ pozvánka obsahuje zadanie, v akom duchu sa bude firemná párty niesť, pravdepodobne bude obsahovať aj predpísaný dress code. Ten by mal byť prispôsobený prostrediu, v ktorom sa večierok koná.  

„V prípade, že pozvánka na firemný večierok je bez dress code odporúčania, môžete voliť to, v čom sa cítite pohodlne. Ale nemožno zabudnúť na fakt, že na firemný večierok nepatrí voľnočasové oblečenie, kričiace značkové logá, rovnako ani športová obuv, botasky či tenisky. Lascívne výstrihy, neprimerane krátke šaty a strihy nelahodiace postave takisto nie sú na mieste,“ vysvetľuje Veronika Gall, ktorá má s obliekaním nejednej známej osobnosti bohaté skúsenosti.

 

ČO JE IN A NA ČO SA ZAMERAŤ

Aj na firemných večierkoch je prípustný určitý druh noblesy a extravagancie. „Je v poriadku siahnuť po ležérnej elegancii s jemným puncom neočakávaného. Pod eleganciou si predstavujem výber kvalitných materiálov – zamat, hodváb či hodvábny mušelín, v prípade neočakávané môže ísť o výrazný šperk, ako je brošňa či čelenka, pútavé farebné kombinácie outfitu alebo netradičný doplnok,“ hovorí V. Gall, ktorá sa vo svete módy pohybuje 25 rokov.

Neprestrelíte, ak zvolíte klasické puzdrové šaty v neutrálnych farbách v odtieni sivej, modrej alebo čiernej. „V období vianočných večierkoch je populárna a na mieste červená, bordová, zlatá alebo strieborná, ktoré symbolizujú farby vznešenosti, luxusu a jemnej ženskej provokácie,“ dodáva V. Gall.

 

TRI OUTFITY na firemný večierok podľa Veroniky Gall

ROMANTICKÁ DIVA

Ste zástankyňou ženskej elegancie so štipkou jemnej provokácie? Tento ružovo-čierny nadčasový model je odrazom pohodlného outfitu na neformálne večierky. Vyjadruje ženskosť, sebavedomie a chuť experimentovať s rôznorodosťou materiálov a strihov. Moderný štýl outfitu umocňujú lampasy s vysokým pásom. „Trendom sú športové prvky v elegantnom outfite. Celkový dojem možno doplniť čiernym, jemne odhaľujúcim topom, ktorý podčiarkuje ženskú výnimočnosť a odzrkadľuje ženskú túžbu a sebalásku.“

 

 

 

NESTARNÚCA KLASIKA

Sukňové kostýmy či puzdrové šaty decentného strihu v trendových farbách sú nestarnúcou klasikou každej sebavedomej ženy, ktorá preferuje eleganciu, minimalizmus a jemné línie prevedenia. Ako sama Veronika tvrdí, po sukňovom kostýme vo výraznej kráľovskej modrej farbe s jemným opaskom a kontrastnými doplnkami siahne rozhodná žena, ktorá sa rada baví, no zároveň vie, čo v živote chce.

 

 

LEVEL UP

Kontrastné farby, rôznorodosť materiálov, striedanie štýlov… Dá sa to aj s noblesou bez prvoplánových a nelichotivých výstrihov a krátkych dĺžok šiat. Pri výbere doplnkov dbajte na zachovanie línie farieb, aby ste to s príliš veľa farbami neprestrelili.“ Ak máte radi klasiku, no z času na čas sa vo vás ozve vaše extravagantné JA, siahnite po luxusných materiáloch, akými sú trblietavá pajetová látka alebo čipka.

 

 

Kto je Veronika Gall

Veronika Gall je etablovaná módna návrhárka. Vo svete módy sa pohybuje už 25 rokov. Pomáha s personálnym  stylingom, ženám na vysokých postoch radí, ako sa správne obliekať. Pomáha s výberom šiat na spoločenské udalosti. Na autorskú výstavu v októbri 2022 obliekala maliarku Zuzanu Schmidt, jednu z nových postáv bratislavskej výtvarnej scény.  

Viac info: veronika@gall.sk,  0908 036 876; www.gall.sk