Ako rozchodiť nové topánky?

Poznáte to – chodíte okolo nádherných, štýlových, štrasových či saténových lodičiek, ktoré vyzerajú tak neodolateľne na nôžke figuríny vo výklade a potom príde ten okamih, kedy si ich konečne kúpite. V obchode sedia ako uliate, prejdete sa v nich pred zrkadlom – nič netlačí, nič neomína – beriete! Lenže realita je úplne iná!

 

V pondelok ráno si tie najkrajšie topánky na svete obujete do práce a už na obed ľutujete, že ste si tie potvory kúpili a celú nedeľu ich nemali na nohách doma v obývačke. Nohy máte červené, plné vodnatých pľuzgierov, každý krok bolí, tlačí, je vám do plaču a nemáte predstavu, ako vlastne dnes prídete domov? Sú to fakt tie mega-pohodlné topánky, ktoré ste si skúšali pred dvomi dňami alebo ich niekto medzičasom vymenil?

Kamarátky a kolegyne sa predháňajú v dobrých a osvedčených radách – daj si doma hrubé ponožky a choď v nich celý večer po kuchyni a obývačke, zaručene povolia! Postav sa v nich do vane do teplej vody, povolia! Poriadne ich vypchaj papierom a nalej tam „štamprlík domácej“ – povolia! Namoč si ponožky do teplej vody, trošku vyžmýkaj a choď v tých nových topánkach doma až pokým neuschnú – malo by to pomôcť (o prípadnom zápale obličiek dobré kamarátky taktne pomlčia). Silonové ponožky namočené v liehu či octe? Pomohli vraj už miliónom žien na celom svete od Slovenska až po Nový Zéland. Skoč k obuvníkovi – roztiahne ti topánky na kopyte! Malý detail je, že kopyto nemá presný tvar vašej nohy a nikdy jej tvar nedokáže trafiť presne.

Riešení, ako vidíte, je fakt veľa. Vyskúšanie jednotlivých domácich tipov a trikov necháme na vás, my vám do pozornosti dávame sprej na roztiahnutie obuvi, ktorý nájdete v každej predajni topánok a mal by byť povinnou výbavou každej nákupnej topánkovej maniačky. Rozmermi sa zmestí aj do menších kabeliek a vyhnete sa aj spomínaným zdravotným problémom.

Autor: Wera