AKO OVPLYVNÍ NOVÁ SITUÁCIA NA KUBE CESTY SLOVÁKOV?

Oteplenie vzťahov medzi Kubou a Spojenými štátmi americkými ovplyvní turistický ruch aj v Slovákmi vyhľadávanej destinácii. Mnohí cestovatelia sa pýtajú, ako sa zmenia služby a obsadenosť hotelov a ich kvalita na karibskom ostrove po „invázii amerických turistov“. Na aktuálne otázky odpovedá Juraj Uvíra, výkonný riaditeľ cestovnej kancelárie CK Victory Travel, ktorá v posledných dňoch reaguje na zvýšený dopyt po takýchto informáciách.

Chystajúce sa zmeny situácie na Kube boli citeľné od vlaňajšieho leta. Zlepšením politických vzťahov Kuby a USA sa mení pohľad na turistický ruch. „Táto situácia na Kube nevznikla zo dňa na deň, nie sme preto zaskočení ako môžu byť iné cestovné kancelárie. Naši partneri a naša sprievodkyňa, ktorá dlhodobo žije na Kube, nás o situácii na ostrove pravidelne informovali. Naši štatutári absolvovali krátke cesty do Havany, aby sme očakávaný nápor amerických turistov ustáli a naďalej poskytovali komfort, kvalitné služby a zážitky ako doteraz,“ hovorí Juraj Uvíra
CK Victory Travel, ktorá sa viac ako 15 rokov venuje organizovaniu poznávacích zájazdov
do celého sveta.

Kuba je podľa zástupcu trnavskej cestovnej kancelárie pre našincov populárnym cieľom exotickej dovolenky, o čom svedčia dva vypredané zájazdy už na jesennú sezónu a pre veľký záujem vyhlasuje ďalší októbrový termín poznávacej cesty, keďže reflektuje požiadavky klientov na cesty v menších skupinách a s dostatkom komfortu. Program, ani služby cestovnej kancelárie sa po americko-kubánskom zblížení nijako nemenia. Hotelové kapacity v 4-hviezdičkových partnerských hoteloch, bohatý poznávací program a kvalita služieb na čele so slovensky či česky hovoriacimi sprievodcami zostávajú bez zmeny.

„Stretli sme sa s tým, že niektoré cestovné kancelárie sa vyhovárajú na zmenu situácie na Kube a upozorňujú svojich klientov, aby sa pripravili na nižší štandard služieb. Zastávame názor, že to je len amatérske od nekompetentných cestovných kancelárií, ktoré nemajú s cestami na Kubu dlhoročné skúsenosti ako my,“ vysvetľuje J. Uvíra a reaguje tak na otázky klientov, či sa musia pripraviť na nižšiu úroveň poskytovaného servisu, prípadne aj situáciu, kedy z garantovaného luxusného hotela budú nútení prespať v zariadení nižšej kategórie bez nároku na kompenzáciu. Štatistiky CK Victory Travel hovoria približne o 150 klientoch na Kubu ročne, aktuálne prebieha zájazd po Mexiku a Kube, ktorého program je novinkou v roku 2016.

Viac o programe a službách zájazdu na Kubu sa môžete dozvedieť aj tu: http://www.victorytravel.sk/www/zajazd/kuba/