Ako ošetrovať vlasy pod čiapkou ?

Častým problémom sú elektrizujúce vlasy, môžu za to čiapky. Nedajte sa však „vytáčať“ ! Použite vosk na vlasy a  keď si potom zložíte z hlavy čiapku, vlasy budú mať požadovaný tvar a nebudú poletovať sem a tam.

V zime sa častejšie ako v lete tvoria vo vlasoch lupiny. Je to preto, že dlhé hodiny trávime v prekúrených miestnostiach bez dostatočnej vlhkosti. Pokožka hlavy trpí, je čoraz suchšia, a problém je na svete. Lupiny môže spôsobiť aj časté sušenie vlasov horúcim vzduchom. Odborníci v takomto prípade odporúčajú siahnuť po hydratačných šampónoch, vlasových vodách a mliekach, ktoré pokožku hlavy ozdravia.

10 tipov, ako predchádzať vysúšaniu pokožky hlavy, jej svrbeniu a elektrizovaniu vlasov:

1.Zvýšte príjem tekutín. Zvýšený príjem tekutín hydratuje pokožku a zabraňuje  jej  vysúšaniu a svrbeniu. Obmedzte tiež príjem odvodňovacích nápojov, ako sú káva a alkohol.

2. Stimulujte mazové žľazy v pokožke kefovaním vlasov. Ale robte to len kefou so zaoblenými končekmi. Kefovanie tiež uvoľňuje suché časti pokožky.

3. Neumývajte si vlasy veľmi horúcou vodou. Pokožku vysušuje a suchá koža začne  svrbieť. Vlasy sa začnú lámať a budú veľmi jemné. Nikdy nechoďte von s mokrými vlasmi.

4. Raz za týždeň použite intenzívnu ošetrujúcu kúru na pokožku. Výber je naozaj veľký. Postará sa o vyrovnanie úrovne vlhkosti v pokožke a zregeneruje vlasy.  Nepoužívajte však ťažké stylingové prípravky.

5. Snažte sa obmedziť pobyt v miestnostiach, kde je suché teplo. Keď sa v nich už musíte zdržovať, určite v nich umiestnite zvlhčovače vzduchu.

6. Používajte pokrývky hlavy vyrobené len z prírodných materiálov. Je to preto,že správne prenášajú teplo medzi vonkajším prostredím a pokožkou. Prírodný materiál totiž umožňuje kyslíku prúdiť smerom dnu, pod pokrývku, a vlasy môžu „dýchať“. Keď ste v miestnosti, klobúk alebo čiapku si zložte, inak sa vlasové korienky prehrejú.

7. Nepoužívajte plastové alebo kovové hrebene, tie vlasy elektrizujú. Používajte len drevené kefy a hrebene, prípadne špeciálne kefy s antistatickým efektom.

Tip 8: Sušič na vlasy používajte so stredne horúcim vzduchom, aby ste zabránili vysúšaniu pokožky a vlasov.

9. Lak na vlasy nastriekajte najprv na kefu. Potom ho až kefou naneste na vysušené vlasy od korienkov ku končekom. Vlasy nebudú vyzerať staticky, bude v nich pohyb.

10. Ak lyžujete alebo obľubujete zimnú turistiku, vonku vždy používajte pokrývku hlavy. Ochránite pokožku hlavy aj vlasy pred UV žiarením.

Keď budete dodržiavať aspoň občas tieto rady, určite sa to prejaví na ich kráse!

Archívny článok