Ako na žumpy a čističky odpadových vôd bez zápachu a usadenín? Odpoveďou je používanie účinných baktérií

Zdroj obrázku: Natalia Kokhanova / Shutterstock.com

Sú činnosti, ktoré k starostlivosti o domácnosť patria, hoci sa neradia k tým najobľúbenejším. Keby sme mali vymenovať dve z nich, rozhodne by to bola starostlivosť a údržba žumpy a čističky odpadových vôd. Aby ste si ušetrili čo najviac starostí s ich čistením a fungovaním, kúpte si špeciálne čističe s obsahom baktérií. Tie totiž dokážu takmer zázraky.

 

Ako sa starať o žumpu? Používajte na jej čistenie baktérie

Synonymom žumpy je často slovo nepríjemný zápach. Aby ste sa ho však zbavili, existuje ľahké a účinné riešenie. Toto riešenie má podobu malej nádoby, ktorá v sebe ukrýva baktérie do žumpy. Jedná sa o suchú bakteriálnu zmes, ktorú treba zmiešať s vodou, počkať, až sa zmes zaktivuje a následne naliať do toalety. To je celé. Pokiaľ budete tento postup pravidelne opakovať, uvidíte, že onen nepríjemný zápach neucítite, pretože organický odpad, kaly aj usadeniny v žumpách i septikoch sa ľahšie rozložia.

 

Čističky odpadových vôd bez usadenín a nechcených kalov

Rovnaký postup je možné aplikovať aj pri čistení čističky odpadových vôd. Zmes, ktorá obsahuje baktérie do čističky odpadových vôd, opäť stačí zmiešať s vodou, zaktivovať a naliať do WC. Tak sa dostane do odpadového systému. Výsledkom bude bezproblémový chod čističky a menej časté vyvážanie.

 

Prečo používať baktérie?

Pýtate sa, prečo pri čistení siahnuť práve po baktériách? Ide o ekologický spôsob čistenia, ktorý prináša zaručené výsledky, pretože spustí biologický proces, ktorý prinesie skvelé výsledky. Vďaka používaniu čističov s baktériami znížite výskyt kalov, usadenín, a dokonca aj zmiernite zápach, ktorý zo žumpy a čističky odpadových vôd často vychádza, ale nebudete pritom musieť siahať po agresívnych lúziách ani iných dezinfekciách.

 

Dajte šancu baktériám a uvidíte, že žumpa ani čistička odpadových vôd už nebudú synonymami nepríjemného zápachu.

Zdroj obrázku: Natalia Kokhanova / Shutterstock.com
Zdroj: Marián L.