Aké vzory budú v kurze túto sezónu? Prinášame vám niekoľko inšpirácií, ktoré si hneď zamilujete

Vzory sú populárne aj v zimnej sezóne 2020 a pri správnom používaní môžu byť skvelým spôsobom, ako dať každému outfitu jedinečný nádych. Majú skvelú schopnosť zvýšiť vizuálny záujem a pôsobia dominantne. Prvý zimný  mesiac sme úspešne odštartovali a prinášame vám ochutnávku tých najpopulárnejších vzorov na prichádzajúce chladné obdobie.

 

Elegantná kocka
V móde stále platí pravidlo menej je viac. Preto, čo sa vzorov týka, vyberte si jeden na ktorom postavíte celý zvyšok outfitu. Ak patríte medzi tie, ktoré majú rady elegantnejšie kúsky určite oceníte trendy kostým v štýlovom vzore kocky.

Momentálne sú stále IN kombinácie čiernej a bielej, poprípade aj odtiene šedej, ktoré sa dajú krásne doplniť farebnejšími akcentmi. Takýto kostým je perfektný nielen do práce ale aj na bežný deň. Stačí ho správne doladiť doplnkami a zvoliť správnu obuv. Na bežný deň si k nemu môžete obuť aj klasické biele tenisky, ktoré celému outfitu dodajú nenútený casual look. Ďalším ikonickým kúskom, ktorý túto sezónu ovládne šatníky, je nepochybne klasický vlnený kockovaný kabát, ktorý je ideálny na každodenné nosenie.

Ak nemáte v obľube veľké vzory, môžete kockovaný vzor zakomponovať do outfitu aj v podobe detailu. Napríklad topánky so zaujímavým grafickým vyhotovením alebo kabelka vám dodajú ten správny trendy zimný look.

 

Hravé bodky
Bodky patria aj túto sezónu medzi dominantné vzory aktuálnej sezóny. Či už zvolíte, šaty, sukňu, ležérnu mikinu, alebo šál, vaša voľba bude bezpochyby správna.

Aj kombinácia viacerých bodkovaných kúskov je momentálne veľmi IN. Nebojte sa kombinovať bodkovaný sveter a sukňu s rovnakou potlačou. Môžete použiť v jednom outfite kľudne veľké, malé aj mini bodky, dajte si však pozor na farebnosť. Ak sa pustíte do ich kombinovania, snažte sa dodržať monotónnosť vo farbách.

Ak vám chýba odvaha, ale bodky máte v obľube, stavte na jeden základný kúsok oblečenia s týmto vzorom. Môžu to byť šaty, sveter, alebo aj doplnok. Zvyšok outfitu dolaďte jednoduchými kúskami, tón v tóne.

 

Divoká šelma
Ani tento rok sa nezaobíde bez zvieracích potlačí. Objavujú sa na oblečení, obuvi a mnohých ďalších nevyhnutných doplnkoch. Je to hlavne preto, že majú v sebe silu, razanciu a sú nadmieru odvážnou voľbou. Ale pokiaľ ich správne nakombinujete, vo vašom šatníku dokážu vytvoriť divy.

Medzi tie najobľúbenejšie zo zvieracích vzorov patria hlavne tie napodobňujúce srsť divokých šeliem ako je leopard, no do popredia sa túto sezónu dostali tiež hadie a krokodílie vzory. Zvieracie motívy ponúkajú množstvo možností no treba si dať pozor na ich kombinovanie. Aby mohol zvierací vzor skutočne vyniknúť, je ideálne držať zvyšok outfitu v jednotnej, ideálne základnej farbe.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustraná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, La Femme, BJÖRN BORG-www.upbrands.sk