Ak riešite pre vás nepodstatné veci, robíte pre seba viac ako si uvedomujete..

Každý z nás je individualita a preto neexistuje jeden paušálny vzorec na to, aby ste dosiahli okamžité zlepšenie vášho výkonu, vzhľadu, či zdravia. Avšak, zo skúseností, výskumu a empirických štúdií vieme, že sú dôležitejšie a na druhej strane menej podstatné oblasti, na ktoré by sme sa mali sústrediť.

„Nekomplikujte si život tým, či ste zjedli 500, alebo 700 kalórií… alebo či ste večerali ešte pred šiestou, alebo ste „zhrešili! a dali si jedlo po 21:00.

Zamyslime sa spolu nad piatimi krokmi, ktoré sme poctivo testovali a trúfame si povedať, že vám prinesú minimálne 80 % želaných výsledkov,“ ubezpečuje Dušan Plichta.

 

Päť krokov efektívnej optimalizácie.
1. Zníženie príjmu sacharidov a manažment inzulínu
Je naozaj rozdiel, či si ráno dáte pečivo, chleba, super fitness špica sladké wellness flakes rôzneho druhu, ale telo spáli…bo seriózne vajce, kefír, kávu, plnotučný jogurt a pod.
Skrátka, zamyslite sa vždy nad tým, čo vaše telo spraví s cukrom v krvi a nepodliehajte ilúzii, že doobeda treba cukry a že to vaše  a že to vaše telo spáli…

 

2. Výber kvalitných potravín bez prídavkov, chémie a konzervantov
Kvalita potravín je kľúčová… Nie len kvôli tomu, že si nechcete špiniť organizmus, ale aj kvôli tomu, aby vám nevznikali rôzne návaly hladu, chute na sladké, či extra slané atď. Bohužiaľ, to je vlastne cieľom všetkých tých komerčných produktov… Proste, aby vás nezasýtili… Skúste si dať horkú pravú čokoládu a naozaj postačí pár kúskov, čo už pri mliečnych zmeskách vôbec neplatí. Menej je viac.

 

3. Otužovanie a výstup z teplej zóny komfortu
Neviete si predstaviť studenú sprchu? Nemyslíte, že ste trochu zmäkli? Čo ak by ste vedeli, že 3 minúty chladu vám zabezpečia oveľa lepší efekt ako vaše neefektívne 30 minútové cupkanie na bežiacom páse? Spoznajte výhody otužovania a výrazne tak zefektívnite pálenie tuku.

 

 

4. Správny tréning
Kvalita prekonáva kvantitu. Úplne vám stačí bežný pohyb, chôdza, dvihnutie zadku zo stoličky a k tomu cielený, ale efektívny tréning, šport, či príroda… Ak však neotvoríte myseľ a ostanete vo svojej pohode, tak aby ste sa náhodou nezadýchali a nespotili, tak sa rozlúčte s estetikou a krásou. Maximálne sa tak pri dietovaní vypracujete na úroveň „skinny fat“ modeliek, ktoré sú len kosť, koža a tuk.

 

5. Dobrý spánok a stres
Môžeme sa baviť o jedle od rána do večera, ale keď zle spíte a ste vkuse v strese, tak sa nepohneme. Trénujte vašu schopnosť čeliť stresom a prepínať do regenerácie… Inak sa vaše stresové hormóny zbláznia a prestane vás baviť celý svet.

Autor: -dp-