Ak chýbajú slovné prejavy lásky

Mnohé z nás túžia po mužovi, ktorý nám svoju lásku bude vyjadrovať slovne i skutkami, nežne a romanticky a predovšetkým úprimne. Často zápasíme s neistotou, či partner, ktorý nám lásku slovne vyjadriť nevie, je ten pravý. Radšej si domýšľame, že je to len otázka času a možno ešte neprišla tá vhodná chvíľa na slová ľúbim ťa či milujem ťa. Je to problém, ktorý treba riešiť?

Ľúbi ma- neľúbi ma?

Ak sa vás kamarátka opýta, kedy vám váš priateľ prvýkrát vyznal lásku a vy sa zvláštne zatvárite, zrejme začnete uvažovať nad tým, prečo to ešte neurobil. Aby ste nemuseli riešiť vážnosť vášho vzťahu a to, či vás skutočne ľúbi, v hlave vám napadajú radšej rôzne argumenty, ako je dĺžka vášho vzťahu, jeho povaha a konkrétne to, že k romantickej duši má vaša polovička zrejme ďaleko. Ak to argumentujete tým, že vy o to nestojíte, zrejme klamete samu seba a aby ste nemuseli odpovedať na túto otázku, radšej poviete, že to neriešite. No je to naozaj tak? Každá z nás má rada krásne prejavy lásky od niekoho, koho považujeme za toho pravého. Trávite s ním veľa času, ste schopné obetovať sa, prispôsobiť sa jeho nerestiam a všetkým povahovým črtám, viete sa s ním porozprávať o hocičom, zažívate s ním najkrajšie chvíle nášho života, no slovné prejavy stále nedorazili…Čo s tým?

Ak slovné prejavy neprichádzajú

Mnohé ženy uvažujú dokonca nad tým, že s vyznaním lásky začnú ako prvé. Ťažko povedať, či to bude mať na to, čo chcete počuť, nejaký efekt, no nikde nie je napísané, že sa to nemôže. Vy sama najlepšie viete, koho máte po svojom boku a hlavne poznáte samu seba. Možno sa v niečom utvrdíte a možno prekvapíte. V prvom rade je však podstatné to, či po slovných prejavoch vnútorne túžite a či sú pre vás skutočne dôležité. Partner vám ich totiž možno kompenzuje iným spôsobom, napríklad tým, že pre vás niečo len tak urobí, vymyslí prekvapenie, aj keď nemáte narodeniny, navarí večeru, aj keď vareška mu blízka nie je…Ak vám lásku vyjadruje týmto spôsobom, možno má len k emočnému vyjadreniu ostražitý postoj. Potom je na mieste, ak sa s ním o tom, po čom túžite, otvorene porozprávate. Nie všetci muži majú k slovným vyznaniam blízko a možno niektorí potrebujú len potlačiť k tomu, aby sa nebáli byť emočnejší. Buďte trpezlivá a najmä sa nebojte porozprávať o vašich túžbach. Ak je skutočne ten pravý, nebude mu robiť problém prekvapiť vás aj tým najkrajším vyznaním.

Foto: Pavol Delej